Gdzie postawić szafę narożną?

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w kawalerce, apartamencie, czy domku jednorodzinnym – przestrzeń jest bardzo ważna dla utrzymania porządku i naszego dobrego samopoczucia. Kiedy wszystko ma swoje miejsce, nie musimy się martwić o stosy nieestetycznie wyglądających gratów i w dodatku zajmujących przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem, obecnie coraz częściej stosowanym, są szafy narożne. Bogaty wybór wzorów i kolorów materiałów pozwala na dopasowanie mebla do wystroju naszego mieszkania. Gdzie jest najlepsze miejsce na zastosowanie takiego mebla? Czy jest to szafa uniwersalna, czy powinniśmy ją kojarzyć wyłącznie z sypialnią? Przyjrzyjmy się możliwościom, jakie dają nam szafy narożne.

Garderoba na miarę hollywoodzkiej gwiazdy

Jaka kobieta nie marzy o garderobie z prawdziwego zdarzenia, w której sukienki będą swobodnie wisieć na drążku, prezentując swoje wdzięki przy każdym otwarciu drzwi? Gdzie bluzki, czy spodnie poskładane w idealną kostkę, będą zawsze pod ręką, a torby znajdą swoje miejsce? Nie zawsze jednak posiadanie garderoby z prawdziwego zdarzenia jest możliwe z uwagi na ograniczoną ilość miejsca. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam szafy narożne. Pozwalają na wygospodarowanie maksimum miejsca, zajmując przy tym minimum przestrzeni. Szafa ustawiona w narożniku naszej sypialni nie tylko powoduje, że pozbywamy się „ostrej krawędzi”, czyli przestrzeni trudnej do zagospodarowania, ale zyskujemy pokaźną ilość miejsca na ubrania, dodatki, a nawet zapasową pościel. Przestronne półki i głębokie szuflady, które mogą być znacznie większe niż w tradycyjnych szafach, dają pełną swobodę w zagospodarowaniu wnętrza mebla. Już nigdy nie będziemy mieć problemów, co zrobić z nową torebką lub gdzie powiesić ulubioną sukienkę, żeby się nie pogniotła. Szafa ubraniowa narożna może z powodzeniem zastąpić garderobę.

Skarby w słoikach zawsze pod ręką

Niezależnie od tego, czy szykujemy przetwory na zimę, robimy soki lub kiszonki, czy z braku chęci rzadko wybieramy się na zakupy i wolimy mieć wszystkiego w zapasie, warto mieć spiżarnię, w której bezpiecznie i z zachowaniem porządku poustawiamy wszystkie „nadprogramowe” artykuły spożywcze. Ale co, jeśli znowu jesteśmy ograniczeni przestrzenią i nie mamy możliwości wygospodarowania dodatkowego miejsca na spiżarnię? Tu znowu z pomocą przychodzą szafy narożne, które mogą się sprawdzić znakomicie w kuchni. Oferując dużą ilość miejsca, nie wpływają znacząco na powierzchnię użytkową pomieszczenia. Dzięki temu możemy nie martwić się już o bałagan w zapasach.

Pokój dziecięcy zawsze bezpieczny

Urządzając pokój dla dziecka, myślimy o tym, żeby był on bezpiecznym i przyjaznym miejscem dla naszego malucha. Niestety, krawędzie mebli mogą być przyczyną niemiłych wypadków – siniaków, guzów lub skaleczeń. Dzieci są bardzo żywiołowe i spontaniczne, często nie zdają sobie sprawy z ryzyka urazu. Z pomocą przyjdą nam szafy narożne ścięte. Dopasowane idealnie do narożnika nie mają krawędzi, które mogłyby stać się zagrożeniem dla naszego dziecka. Dzięki temu w bezpieczny dla milusińskich sposób zapewnimy miejsce na dziecięce ubrania, zabawki czy pościel.

Szafy narożne są meblami bardzo uniwersalnymi. Warto, poszukując inspiracji, odwiedzić stronę https://www.komandor.pl. Szeroki wybór szaf na wymiar zaspokoi wymagania każdego klienta. Dzięki zastosowaniu rozwiązań przemyślanych i praktycznych możemy cieszyć się pięknie urządzonym wnętrzem naszych czterech ścian. Dom powinien być przecież bezpieczną przystanią, w której możemy odnaleźć pełny spokój, relaks i odpocząć w idealnym otoczeniu.