Meble dla domu

Czym wyróżniają się łóżka piętrowe?

Łóżko piętrowe to popularne rozwiązanie stosowane w aranżacji pokojów dziecięcych. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach o małym metrażu. Dzięki niemu w pokoju dzieci czy nastolatków można zaoszczędzić wiele miejsca i zagospodarować je w kreatywny sposób. Łóżka piętrowe to niezwykle funkcjonalne meble niosące korzyści dla całej rodziny. Dla pociech jest to codzienna przygoda i dreszczyk emocji podczas wspinaczki po szczebelkach, a dla rodziców znaczące ułatwienie w projektowaniu małego pokoju, w którym ma mieszkać więcej niż dwójka rodzeństwa.

Rodzaje łóżek piętrowych

Najczęściej wybieranym modelem łóżka piętrowego dla dzieci jest klasyczne łóżko drewniane. Posiada dwa miejsca do spania, jest bardzo dobrą opcją dla rodzeństwa. Zwykłe i proste rozwiązanie, wysokiej jakości – może służyć przez długie lata. Zwykle zastosowane są wytrzymałe i solidne barierki. Jest to gwarancją poczucia bezpieczeństwa zarówno rodziców jaki i ich pociech. Idealnym łóżkiem piętrowym młodzieżowym może być model typu antresola. Ma on tylko jedno miejsce do spania – do góry. Na dole natomiast może znajdować się biurko zapewniające przestrzeń do nauki, szafa czy komoda. To na prawdę ekonomiczne rozwiązanie pod względem wykorzystania miejsca w niewielkim pomieszczeniu. Ciekawą propozycją, którą w ostatnim czasie proponują producenci jest drewniane łóżko piętrowe w kształcie litery L. Model ten jest połączeniem dwóch wymienionych wyżej. Zawiera zarówno przestrzeń przeznaczoną do przechowywania pod górnym piętrem, jak i dwa miejsca do spania.

Dla kogo łóżko piętrowe będzie dobrym wyborem?

 Łóżko to najważniejszy element w sypialni, dlatego należy dokonać rozważnego zakupu. Łóżko piętrowe jest dobrym wyborem dla rodziców dzieci w wieku minimum 4-5 lat. Wcześniej nie zaleca się spania na piętrze ze względów bezpieczeństwa. Ten mebel może być także bardzo przydatny w pomieszczeniu przeznaczonym dla nastolatka, a nawet osoby dorosłej. W niewielkim mieszkaniu, wykorzystując łóżko z antresolą, można zorganizować sobie kreatywną strefę chillout, czy małe domowe biuro. 

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru łóżka piętrowego?

Przede wszystkim należy wybrać model jak najbardziej dopasowany do metrażu sypialni. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i skorzystać z oferty renomowanych firm. To pozwoli uniknąć zbędnego ryzyka zakupu łóżka, które nie będzie solidne i komfortowe. Wybierając łóżko do pokoju dziecięcego warto też postawić na modele w stylu pirackim, czy w ładnych pastelowych kolorach. Pozwoli to stworzyć z pory spania niezwykłą przygodę dla dzieci każdego dnia.