Dom dla rodziny

Gotowe projekty domów

Domy bardzo często konstruowane są w technice drewnianej szkieletowej. Są chętnie wybierane ze względu na typ produktu konstrukcyjnego, jakim jest prawdziwe drzewo i na fakt, iż do projektu można dokupić kosztorys. Niezwykle niejednokrotnie są do projektu domu szkieletowego proponowane kosztorysy bądź opcja budowy projektu za daną cenę. Faktem jest iż technika szkieletu drewnianego pozwoli stworzyć ściany oraz odmienne elementy nośne w wytwórni oraz przewieźć na teren budowy. Technika szkieletowa jest w Polsce jeszcze bardziej popularna. Jest tania, zapewnia błyskawiczną budowę domu, natomiast właściwa izolacja cieplna powoduje, iż jego używanie jest niezwykle przystępne cenowo. Budowa tzw. kanadyjczyka to doskonały sposób na budowę domu chociażby w 3 miesiące! To dlatego można bardzo łatwo zauważyć, że wiele osób decyduje się właśnie na gotowe projekty domów szkieletowych, które są bardzo popularne.

Projekty domów kanadyjskich

Technika budowy domów kanadyjskich jest popularna w Polsce od kilkudziesięciu lat, lecz niejednokrotnie jest fałszywe przeświadczenie, iż są one nietrwałe oraz kosztowne w obsłudze. Domy kanadyjskie doczekały się takiej opinii poprzez nieuczciwych wykonawców, jacy nie potrafili dobrze zrobić planu drewnianego domu szkieletowego. Obecnie w naszym kraju funkcjonują już specjalistyczne ekipy, sprofilowane w budowie budynków w stylu kanadyjskim, zatem bez obaw można brać pod uwagę tenże typ konstrukcji podczas planowania inwestycji.

Projekty domów znajdziesz tutaj: https://archido.pl

Zalety domów szkieletowych

Domy szkieletowe zdobywają sławę zwłaszcza dzięki temu, iż ich budowa trwa szybko. Dzięki małej ilości prac mokrych, zdecydowanie zmniejszona jest liczba przerw technicznych dedykowanych na wiązanie zapraw bądź betonu. W ścianach o konstrukcji szkieletowej szybko możemy uzyskać niezwykle niewielkie, natomiast zatem dobre wskaźniki wchodzenia ciepła U. Do uzyskania są wartości stanowiące 0,13 W/(m²K), natomiast w szkieletowych domach pasywnych chociażby 0,088 W/(m²K).

Dla kogo najdoskonalszym doborem będzie gotowy projekt domu szkieletowego?
Tzw. „kanadyjki” własną nazwę zawdzięczają miejscu z jakiego się wywodzą, więc Kanadzie. Właśnie tam wciąż jest to jedna spośród popularniejszych technologii tworzenia. Lecz nie jedynie Amerykanie lubią ową postać. Proste formy przypadły do gustu również Skandynawom i wszelkim, jacy niejednokrotnie zmieniają miejsce zamieszkania oraz nie przywiązują się do jednego miejsca. Tenże styl robi się jeszcze powszechniejszy także w Polsce.