Meble dla domu

Jak urządzić pokój dziecięcy dla chłopca?

Dzieciństwo jest cudownym czasem i niejeden z nas chciałby wrócić do tych beztroskich lat. Każde dziecko potrzebuje swojego własnego, małego królestwa, w którym mogłoby bawić się całymi dniami. Dlatego tak ważne jest odpowiednie dopasowanie pokoju do naszego dziecka! 

Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby nasza mała rozrabiaka miała przytulny kącik, w którym będzie mogła trzymać zabawki, spędzać czas na odpoczynku i zabawie oraz w którym będzie czuła się bezpiecznie. Jak to zrobić? Mamy kilka wskazówek!

Pokój dla chłopca – jak urządzić? 

Aranżując pokój dla chłopca musimy zważyć na jego charakter i potrzeby. Przede wszytskim, najważniejsza rzeczą, którą musimy dopasować, jest dostosowanie wyposażenia wnętrza do rozmiarów i kształtu pokoju. Z pewnością pomogą nam w tym meble na wymiar Kraków, gdzie będziemy mogli według własnych, osobistych oczekiwań i wymagań dopasować idealnie rozmiary mebli, kompleksowo pasujących do wzrostu i wieku dziecka.

Wygodnym pomysłem, jest zastosowanie przykładowo biurka, które posiada możliwość podwyższania. Chłopcy rosną niesamowicie szybko, co wymaga od rodziców zmiany nie tylko ubrań, ale również stolika czy biurka, przy którym zasiada nasze dziecko. Zamontowanie w nich ruchliwych nóżek, które można podwyższać lub opuszczać, idealnie się sprawdzi przy dopasowywaniu wysokości pulpitu do wzrostu naszej pociechy!

Pokój dziecięcy dla chłopczyka 

Rozpoczynając planowanie aranżacji pokoju naszego dziecka, powinniśmy postawić przede wszystkim na ciepły, komfortowy nastrój raz funkcjonalność. Każdemy z nas pokój dla chłopca kojarzy się z niebieskimi kolorami, wszędzie porozrzucanymi samochodzikami oraz wielkimi lampkami w kształcie żaby czy innego zwierzątka. Niekoniecznie musi tak być! 

Zacznij od dopasowaniu idealnej palety barw dla swojego chłopca. Małe dzieci bardzo mocno zwracają uwagę na kolory, także pozwól wybrać wymarzony swojemu dziecku! Nowoczesna kolorystyka wysuwa szereg propozycji, gdzie kolory są pastelowe, które idealnie wpasowują się w cały wystrój wnętrza i niosą za sobą ciepła atmosferę. 

Pomysły na urządzenie pokoiku dla chłopca 

Każdemu z nas zależy na wyposażeniu swojej przestrzeni nie tylko w pasujące, ładne meble oraz dekoracje, ale również w to, aby były one funkcjonalne. Przygotowując pokój dla swojego dziecka musimy brać przede wszystkim pod uwagę to, że dziecko rośnie, kształtuje swój charakter, kreatywność oraz hobby –  dlatego ważna jest aranżacja pokoju w taki sposób, aby łatwo było ja zmienić oraz uzupełnić.

Wybierając łóżko nie wybieraj małego, krótkiego – a lekko większe, które posłuży mu na długie lata. To samo tyczy się biurka z możliwością regulacji. Ciekawym pomysłem jest wybranie szafek, komody i półek, które będą przydatne zarówno wtedy, gdy będą gościły na nich głównie miśki, samochody i wszelkie inne zabawni – ale i również pierwsze kolorowanki i książki do szkoły 

W jakim stylu urządzić pokoik chłopca?

Każde dziecko ma inny charakter – dlatego też każde marzy o czymś innym. Dinozaury, samochody czy koparki i klocki, a czasami jeden wielki mix wszystkiego. Ciekawy pomysłem sa tapety, którymi mozna okleić ścianę lub specjalne naklejki przedstawiające różne zwierzaki czy bohaterów bajek. 

Ważną rzeczą jest oczywiście oświetlenie! Kiedy maluchy zaczynają bawić się w artystów, a na naszej lodówce pojawia się coraz więcej malowniczych rysunków – należy zadbać o odpowiednie światło, dzięki czemu taka aktywność będzie możliwa. Ciekawym wyjściem jest zastosowanie gwieździstego nieba na suficie naszego malucha – z pewnością urozmaici mu to zasypianie. Takie dekoracje z pewnością sprawią, że Twoje dziecko pokocha spędzać czas w swoim własnym pokoju!