Informacje

Konserwacja instalacji wentylacyjnych i klimatyzatorów

Wszystkie urządzenia mechaniczne dobrze funkcjonują jeżeli prawidłowo się o nie zadba. Każdy sprzęt wymaga regularnej konserwacji. Zachwalana przez producentów niezawodność i długowieczność ich urządzeń sprawdza się pod warunkiem systematycznej opieki o prawidłowe działanie kluczowych części dla każdemu systemu lub wymiany tych już zużytych.

Centrala wentylacji kiedy wymaga przeglądu

Serwis gwarancyjny wentylacji jest potrzebny dla wykonywania regularnych przeglądów konserwacyjnych i wymiany wszystkich części, które zostały uszkodzone lub zużyte. Od fachowca wymaga się ogromnej wiedzy i doświadczenia, ponieważ to urządzenie elektryczne. Dlatego serwisant musi posiadać wszystkie uprawnienia. Dodatkowo przeglądy tego sprzętu są wymogiem producenta, ponieważ jeżeli nie ma udokumentowanych przeglądów, gwarancja nie obowiązuje. Dlatego podczas konserwacji muszą zostać sprawdzone elementy:

  • Szczelność i ciągłość obudowy
  • Filtry
  • Czystość wentylatorów
  • Elementy tłumiące
  • Stan wymienników obrotowych
  • Poziom oleju w sprężarkach
  • Przepustnice

Przegląd klimatyzacji z użyciem wody lodowej

Wykonujący pomiary pracownik musi korzystać z profesjonalnego sprzętu, aby wszystkie wyniki były dokładne. Sprawdzona wentylacja pozwoli uzyskać informacje w jakiś stanie znajduje się system, jakość powietrza i poziom hałasu. Tylko uprawnione osoby mogą zajmować się pomiarami, konserwacją tych urządzeń, dlatego trzeba zadbać o serwis instalacji wody lodowej, który posiada odpowiednie certyfikaty i szkolenia dla pracowników. W takich instalacja wody lodowej, do uzyskania odpowiedniej temperatury wody są wykorzystywane agregaty. Takie agregaty wykorzystują działanie sprężarki, odbierają energię, która jest w wodzie. Działa w odwrotny sposób niż w klasycznych pompach ciepła. Woda jest schładzana dzięki rozprężeniu  czynnika, który jest używany w agregacie. Dlatego, aby uniknąć awarii, któryś z elementów klimatyzacji, należy zadbać o regularny przegląd. 

Przegląd klimatyzacji precyzyjnej

Wiele osób, które posiada klimatyzację precyzyjną uważa, że jest ona na tyle niezawodna, że nie wymaga regularnego przeglądu. Serwis klimatyzacji precyzyjnej jest bardzo ważny, aby system pozostał w pełni sprawny, wskażą zagrożenia, które mogą przyczynić się do niepożądanych awarii. Wykwalifikowany zespól dokona niezbędnych kalibracji i sprawi, że klimatyzacja w dalszym ciągu będzie zapewniać prawidłową pracę całego przedsiębiorstwa, bez ryzyka, że któregoś dnia będzie wymagana kosztowna naprawa urządzenia.