Meble dla domu

Meble na wymiar czy meble sklepowe? Poznaj najważniejsze za i przeciw

Kiedy nadchodzi czas na urządzanie naszego mieszkania bądź domu, prędzej czy później musimy zmierzyć się z niezwykle ważnym pytaniem: czy lepiej zainwestować w meble na wymiar czy wybrać te, które są dostępne w sklepach meblowych? To dylemat, który stawia przed nami wiele pytań dotyczących estetyki czy funkcjonalności, a także zrozumienia naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. W tym artykule postaramy się rozwiać te wątpliwości, przedstawiając zalety obu rozwiązań oraz podpowiadając, od czego warto uzależnić ostateczny wybór.

Meble na wymiar – 4 najważniejsze argumenty

Stworzone zgodnie z naszymi oczekiwaniami meble na wymiar to bez wątpienia jedno z najlepszych rozwiązań w aranżacji mieszkania. Wśród kluczowych czynników, przemawiających za tym rozwiązaniem, warto wymienić m.in.:

1.     Osobisty charakter

Jedną z największych zalet, jaką wyróżniają się meble na wymiar, jest możliwość stworzenia zupełnie unikalnej konstrukcji, dopasowanej wprost do naszych potrzeb. Ostateczny rezultat zależy wyłącznie od naszych preferencji, pomysłów i przestrzeni, którą mamy do dyspozycji. Połączenie tych elementów sprawia, że meble na wymiar w są stanie stworzyć wnętrze, które w pełni odzwierciedlać będzie naszą osobowość i aranżacyjne upodobania.

2.     Wykorzystanie każdego centymetra przestrzeni

Stolarze i projektanci, tworzący meble na wymiar, dokładają wszelkich starań, aby w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Aspekt ten jest szczególnie ważny w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Dzięki temu nie tylko zyskujemy więcej miejsca do przechowywania, ale także unikamy nadmiernego zagracenia poszczególnych pomieszczeń.

3.     Najwyższa trwałość i jakość

Meble na wymiar są zazwyczaj wykonywane z dbałością o każdy detal i przy użyciu wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są one znacznie trwalsze niż standardowe meble sklepowe. Inwestycja w meble na wymiar to inwestycja, która procentuje zazwyczaj przez wiele nadchodzących lat.

4.     Przystosowane do wymagających wnętrz

Tworzone od podstaw meble na wymiar stanowią doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy mamy nietypowe lub trudne do urządzenia wnętrze. Projektant bądź stolarz mogą dostosować meble do kształtu i rozmiaru pomieszczenia, co pozwala na optymalne wykorzystanie trudnych do aranżacji przestrzeni, takiej jak np. skosy na poddaszu.

Meble sklepowe – kiedy warto postawić na gotowe rozwiązanie?

Meble ze sklepu to rozwiązanie, które niemal zawsze jest stanowczo bardziej przystępne pod względem finansowym – często nie wiążąc się przy tym ze spadkiem jakości. Wymieniając kluczowe atuty, jaki wyróżniają się fabryczne meble, warto podkreślić poniższe aspekty:

5.     Natychmiastowa dostępność

Jedną z największych zalet mebli sklepowych jest ich (niemal zawsze) natychmiastowa dostępność. Możemy je kupić od razu, bez konieczności oczekiwania na długoterminową realizację zamówienia. To doskonałe rozwiązanie, jeśli potrzebujemy szybko uzupełnić wyposażenie naszego mieszkania.

6.     Duży wybór dostępnych stylistyk

Sklepy meblowe oferują ogromny wybór produktów, które doskonale wpasują się w różne style i wzory. Dzięki temu mamy możliwość znalezienia mebli, które odzwierciedlą naszą estetykę i gust, bez konieczności tworzenia ich od podstaw.

7.     Atrakcyjne ceny

Meble sklepowe są zazwyczaj znacząco tańsze niż te na wymiar. Nie sposób zaprzeczyć, że dla wielu z nas jest to jeden z kluczowych czynników, decydujących o wyborze – oferty internetowych salonów meblowych pozwolą nam znaleźć atrakcyjne rozwiązania w przystępnej cenie.

8.     Zróżnicowane oferty dostawy i montażu

Wiele sklepów meblowych oferuje kompleksowe usługi w zakresie dostawy i montażu. Szeroki zakres produktów dodatkowych oznacza, że nie musimy samodzielnie martwić się transportem i skomplikowanym montażem.

Meble na wymiar ze sklepu? To możliwe!

Wybór między meblami na wymiar a sklepowymi zależy od naszych indywidualnych potrzeb, preferencji i budżetu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która opcja jest lepsza – obydwa rozwiązania mają swoje zalety i ograniczenia. Najważniejsze jest, aby dokładnie rozważyć wszystkie czynniki i podjąć decyzję, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom.

Warto pamiętać jednak, że internetowe sklepy meblowe coraz częściej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, zapewniając im możliwość samodzielnego określenia kluczowych parametrów mebla, takich jak jego szerokość i wysokość. Jedną z marek, oferujących taką możliwość, jest Internetowa Fabryka Mebli IFM Meble. Już dziś zapoznaj się z ofertą firmy IFM i poznaj zalety wysokiej jakości mebli na wymiar ze sklepu.