Informacje

Odbiór mieszkania od dewelopera – wszystko, co trzeba o nim wiedzieć

Kupno mieszkania jest wielkim wydarzeniem, które zapamiętamy na długo. Dlatego też tak istotne jest, żebyśmy dołożyli wszelkich starań, aby cały proces, a zwłaszcza odbiór techniczny lokalu, przebiegł bez nawet najmniejszych komplikacji. Praktyka pokazuje jednak, że wiele osób podchodzi do tego zadania w nieodpowiedni sposób, nieprzygotowanym. Nie czekaj więc i już teraz dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze o odbiorze mieszkania od dewelopera!

  1. Czym jest odbiór techniczny mieszkania?
  2. Jak się przygotować do odbioru mieszkania?
  3. Profesjonalna pomoc podczas odbioru technicznego mieszkania.

W obecnych czasach bardzo dużo osób, szczególnie młodych małżeństw, kieruje się w stronę mieszkań od dewelopera. Trudno się temu dziwić, gdyż otrzymują nowoczesny lokal, w którym spędzą swoją przyszłość. Co jednak istotne, nie zapominajmy o odbiorze technicznym mieszkania, od którego zależeć będzie nasz komfort i zadowolenie z poczynionej inwestycji…

Czym jest odbiór techniczny mieszkania?

Jak w ogóle wygląda odbiór mieszkania od dewelopera – pytanie to często pojawia się wśród potencjalnych kupców. Otóż jest to czynność mająca na celu sprawdzenie stanu technicznego mieszkania, w tym wskazaniu wszystkich ewentualnych usterek i nieprawidłowości. Co więcej, odbiór deweloperski następuje przed podpisaniem aktu przeniesienia własności  na jego podstawie możemy przystąpić do negocjacji finalnej ceny.

Jak się przygotować do odbioru mieszkania?

Wyraźnie widać, iż odbiór mieszkania od dewelopera nie należy do czynności prostych, które można zignorować. Dlatego też do odbioru technicznego musimy być przygotowani w odpowiedni sposób. Pamiętajmy przy tym, że do profesjonalnego działania, w tym sprawdzania geometrii ścian, niezbędne są specjalistyczne narzędzia, a także niemała wiedza i doświadczenie. Warto więc skorzystać z renomowanej pomocy…

Profesjonalna pomoc podczas odbioru technicznego mieszkania

Przygotowując się do odbioru technicznego lokalu od dewelopera, skierujmy się ku specjalistycznej firmie, która bez najmniejszych komplikacji przeprowadzi nas przez ten proces. Jej wykwalifikowany i działający w branży pracownik wskaże wszelkie wady w mieszkaniu, w tym instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, nieprawidłowości w tynkach, posadzce, a także obróbkach blacharskich i stolarskich. Po takim odbiorze mieszkania od dewelopera, będziemy mieli pewność, że usterki zostaną usunięte przed rozpoczęciem prac wykończeniowych.

Materiał został przygotowany przy współpracy z ekspertami HandyHand.pl