Domowe porady

Plisy okienne – dlaczego warto je zamontować?

Metod na osłonięcie okien jest bardzo wiele. Od lat popularne są firany, rolety i żaluzje. Jednak nie zawsze można zdecydować się na jedną z tych opcji. Czasami przyczyną takiego stanu rzeczy są kwestie techniczne inny razem problem we wkomponowaniu dostępnych na rynku firanek lub rolet w wystrój danego wnętrza. Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem w takiej sytuacji mogą okazać się plisy okienne. 

Co to są plisy okienne? 

Każdy z nas widział kiedyś okno, w którym zamontowano żaluzje lub rolety. Plisy okienne są połączeniem tych obu osłon, jednak dużo bardziej praktycznym i funkcjonalnym. Z wyglądu przypominają one harmonijnie złożoną bibułę, osłaniającą okno. W rzeczywistości do ich tworzenia wykorzystuje się trwałe i solidne materiały, które są rozwiązaniem na wiele lat. Trwałość to jednak nie jedyna zaleta tego typu rozwiązania. Plisy okienne bezinwazyjne montuje się w oknach bez naruszania ich konstrukcji. Do ich montażu wykorzystuje się specjalny mechanizm, dzięki któremu okno jest szczelnie osłonięte we wskazanym przez nas zakresie. Tylko od nas zależy, która część okna będzie okryta plisą.

Jak używać plis okiennych?

W ciągu dnia można wpuścić do wnętrza więcej światła odsłaniając górną część okna. Dzięki temu dolna część okna jest zasłonięta. W ten sposób nie tylko ograniczamy dostęp światła, ale również dbamy o własną prywatność. Plisy okienne idealnie sprawdzą się zarówno w klasycznych prostokątnych oknach jak i w bardziej wymyślnych oknach o niestandardowym kształcie. Sklep plisy na wymiar oferuje plisy okienne zarówno do najczęściej spotykanych okien prostokątnych jak i do okien okrągłych czy trójkątnych. Również rozmiar okna nie ma znaczenia. Plisy okienne mogą być wykonane w wybranym przez nas rozmiarze, dzięki czemu nie musimy obawiać się, żadnych ograniczeń. 

Plisy okienne bezinwazyjne

Gdzie sprawdzą się plisy okienne?

Dzięki swej szerokiej funkcjonalności plisy okienne są świetnym rozwiązaniem do wielu pomieszczeń. Możliwość odsłonięcia wybranej części okna, duża odporność na czynniki zewnętrzne i szeroka gama barw sprawiają, że plisy okienne idealnie komponują się z niemal każdym oknem. Można łatwo zamontować je w oknie kuchennym czy salonie. Dzięki temu zapewnimy sobie optymalny dostęp światła bez rezygnacji z prywatności. Równie dobrze odnajdą się jako forma osłon do okien dachowych. Zabezpieczą wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz osłonią je przed zbyt dużą ilością światła. Plisy okienne ze względu na brak ograniczeń co do wielkości i kształtu będą również idealną osłoną do dużych okien lub tych, które mają niestandardowe kształty. Sprawdzą się ona wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości montażu standardowych rolet lub żaluzji.