Meble dla domu

Podnóżek biurowy, czy to salonu – jaki wybrać?

Fotel z pewnością może być ciekawym elementem ozdoby pokoju np. salonu, czy gabinetu. Dodatkowym gadżetem jest podnóżek do fotela. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się m.in.: w jakich przypadkach warto zdecydować się na zakup podnóżka, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, czym jest podnóżek biurowy oraz jakie wykorzystać podnóżek pod nogi do aranżacji wnętrza.

Kiedy warto zastanowić się nad kupnem podnóżka do fotela?

Na początku warto zdefiniować, czym właściwie jest podnóżek. Jest jednym z najczęściej wybieranym meblem o małych rozmiarach, przypomina on trochę stołek albo taboret. Podnóżek to nie współczesny wynalazek, pierwsze wzmianki o nim można znaleźć już w dziełach starożytnych. Ich celem było dodanie i ekspozycja dostojności danego władcy. Inny powód to odłączenie majestatu władcy od przyziemnych spraw i pospólstwa. Oczywiście taki mebel władcy posiadał bardzo bogate zdobienia. A materiał z którego był wykonywany był bardzo ekskluzywny i ciężko osiągalny. Choć podnóżek zyskiwał popularność w domach zamożnych osób, to z czasem niższe warstwy społeczne również mogły pozwolić sobie na tak niezwykły mebel. W pewien sposób dowartościowywało to mieszkańców, mogli poczuć się bardziej dworsko. 

Obecnie podnóżek kupuje się głównie w celu poprawy komfortu siedzenia, w przypadku, gdy często siedzimy w fotelu. Tak jak w przypadku starożytnych władców niezwykle ważna jest sama estetyka. Z jednej strony są wygodne, z drugiej stanowią element dekoracji. Dodaje bowiem elegancji całemu pomieszczeniu. Wygoda, komfort to najczęstsze powody wyboru podnóżka.


Podnóżek biurowy jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Delikatnie innym rozwiązaniem jest tzw. podnóżek biurowy. To podstawowe akcesorium, gdy sporą część pracy wykonuje się przy komputerze w jednej pozycji. Jakie pozytywne skutki niesie? Po pierwsze wpływa na komfort związany z trzymaniem pleców lub karku, dodatkowo dzięki podnóżkowi nogi nie są tak ociężałe i zmęczone. Oprócz bolących i ciężkich nóg, często osoby skarżą się na problem z mrowiącymi nogami. Dzięki podnóżkom biurowym nasze ciało zyska wielką ulgą, a nasze zmęczone nogi i stopy, znów będą wypoczęte. Dlaczego? Dzięki podnóżkowi zostanie poprowadzona szybciej krew i nogi będą wyglądały lepiej. Dodatkowo odciążysz częściowo odcinek kręgosłupa. Podnóżki tego rodzaju można znaleźć w cenie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za jedną sztukę. 


Podnóżek do fotela w salonie – jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Kupno podnóżka może okazać się wcale nieprostym zadaniem. Wybór mebli jest ogromny. Produkty kuszą ciekawym i często niespotykanym designem. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu. Pierwszym elementem jest materiał. Dobrze wybrany gatunkowo fotel nie tylko posłuży nam na długo (przysłowiowe lata), ale i da poczucie komfortu. Jeżeli szukasz praktycznego rozwiązania warto zwrócić uwagę na modele, które są otwierane i mogą dodatkowo posłużyć jako schowek na małe przedmioty. Często również można spotkać się z przykładem, gdy podnóżek do fotela służy jako praktyczne miejsce do siedzenia podczas wizyty gości. Takie rozwiązanie jest niezwykle użyteczne. Sprawdza się to zwłaszcza na małych powierzchniach, gdzie nie a miejsca przetrzymywania kolejnych krzeseł. Podnóżek pod fotel w salonie genialnie sprawdzi się w aranżacji modernistycznej, czy też nowoczesnej. Mimo prawdopodobieństwa małych zgrzytów, warto sprawdzić jak będzie komponował się w stylu klasycznym. 

Genialnie podnóżki sprawdzają się w aranżacjach modernistycznych i nowoczesnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je we wnętrzu o stylu klasycznym. Wystarczy wybrać odpowiedni model, którego charakterystyka będzie wpisywać się w design danego pomieszczenia. 

Co ważne wybierany podnóżek może, ale nie musi być dopasowany całkowicie w tym samym stylu, jak pozostałe meble przykładowo do gabinetu. W duecie z dużym kompletem wypoczynkowym będzie wyglądał elegancko i spójnie. Dzięki kompletowi wypoczynkowemu podnóżek będzie prezentował się stylowo, jak również można stworzyć z danych elementów aranżację w stylu retro lub boho. 

Niezwykle ważna jest również kolorystyka. Modele najczęściej występują w kolorach tj.: neutralna szarość. Dodatkowo dołączane są inne kolory: stonowane odcieni zieleni (zwłaszcza szmaragd oraz zieleń butelkowa). Inne odcienie to: granat, szafir i blue navy.

Podnóżki do foteli jako ozdoba wnętrza jak wykorzystać go w aranżacji wnętrza

Decydując się na nowoczesny podnóżek do fotela, należy potraktować go jako interesujący dodatek do wyposażenia domu czy mieszkania. Sam mebel powinien być nie tylko wygodny, ale i użyteczny i wyglądać dobrze. Świetnie sprawdzi się do nowoczesnych stylowych wnętrz, ale również do pomieszczeń w stylu industrialnym czy skandynawskim, gdzie elementem podstawowym są stylowe: fotele, sofy, stoły oraz krzesła. W tym przypadku mebel często wygląda jak małe dzieło sztuki. Dobrze dobrany podnóżek może stać się perełką w danej aranżacji.

Macie podnóżek pod nogi w swoim mieszkaniu lub pracy? Na jaki rodzaj byście się zdecydowali. Podzielcie się koniecznie zdjęciami swoich mebli.