Domowe porady

Trzy powody, dla których warto postawić na nowoczesne zabudowy tarasów

Korzyści, związane z posiadaniem tarasu, są niemal nieocenione. Ich zalety doceniają przede wszystkim osoby mieszkające w dużych miastach, które nie mogą liczyć na własny, przydomowy ogródek. Możliwość korzystania z tarasów i balkonów jest jednak uzależniona od pory roku i panującej pogody – chłodne, deszczowe dni nie sprzyjają błogiemu relaksowi na otwartej przestrzeni. Z pomocą przychodzą wówczas nowoczesne zabudowy tarasów, dzięki którym balkon może z powodzeniem służyć domownikom przez okrągłe 365 dni w roku. Dlaczego warto zamówić je jak najszybciej?

1. Nowoczesne zabudowy tarasów to długofalowa oszczędność

Okna i drzwi balkonowe to elementy elewacji mieszkania, które wykazują się wysokimi współczynnikami utraty ciepła. Inwestycja w szklane zabudowy tarasów sprawia, że przestrzeń ta staje się swojego rodzaju buforem, ograniczając wydatki związane z ogrzewaniem. Warto podkreślić także, że montaż przeszkleń przyczynia się do niższych kosztów niezbędnych renowacji w przyszłości. Wyniki badań fińskiej Politechniki w Tampere pokazały, że nowoczesne zabudowy tarasów ograniczają proces korozji ścian i sufitów o odpowiednio 30% i 50%.

2. Przeszklenia obniżają poziom hałasu

Mieszkanie przy głównych arteriach miasta wiąże się z licznymi korzyściami, związanymi z doskonałą komunikacją czy możliwościami spędzania wolnego czasu. Warto podkreślić jednak, że życie w ścisłym centrum nie służy osobom, które nade wszystko cenią sobie błogi spokój i wypoczynek w obrębie własnych czterech ścian. Nieustanny hałas przejeżdżających samochodów (nawet w godzinach nocnych!) może szybko stać się powodem dyskomfortu i irytacji.

Inwestycja w nowoczesne zabudowy tarasów wydatnie zmniejsza poziom decybeli w mieszkaniu i podnosi komfort codziennego życia. Pozwalają one na komfortowy wypoczynek o każdej porze dnia i nocy, pozytywnie wpływając na samopoczucie wszystkich domowników.

3. Szklane zabudowy tarasów występują w wielu konfiguracjach

Nowoczesne zabudowy tarasów to zestaw szklanych, mobilnych paneli, wyróżniających się całkowitą swobodą użytkowania. Domownicy mogą w dowolnej chwili otworzyć całą zabudowę bądź wyłącznie wybrane skrzydło. W zależności od preferencji, oszklenia występują zarówno w wersji z ramami, jak i bezramowej, dzięki czemu doskonale wpasują się one w niemal dowolną aranżację.

Warto podkreślić również, że nowoczesne zabudowy tarasów to bardzo bezpieczne instalacje. Producenci dokładają wszelkich starań, aby były one jak najbardziej odporne na potencjalne uszkodzenia mechaniczne czy duże wahania temperatury. To również doskonałe zabezpieczenie, które z pewnością docenią posiadacze psów czy kotów.

Dlaczego warto sięgnąć po nowoczesne zabudowy tarasów firmy Lumon?

Fińskie przedsiębiorstwo Lumon od wielu lat dostarcza funkcjonalne konstrukcje o najwyższej jakości. Przeszklenia te podnoszą komfort i bezpieczeństwo, błyskawicznie stając się niezastąpionym elementem tarasów i balkonów. Firma Lumon przywiązuje również najwyższą wagę do zagadnień, związanych z troską o środowisko – jej produkty wyróżniają się niskim śladem węglowym i pochodzą w dużej mierze z półproduktów z recyklingu.