Dom dla rodziny

Twój Instalator – Rekuperacja Szczecin

Rekuperacja, jak każda normalna rzecz, posiada zarówno zalety, jak i wady. Na szczęście tych pierwszych jest zdecydowanie więcej, dzięki czemu rekuperacja cieszy się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Jakie są zalety tego rodzaju wentylacji? Na pewno jedną z ważniejszych korzyści wynikających z posiadania rekuperacji jest fakt, że jej użytkownik zawsze oddycha czystym, świeżym powietrzem. Niezależnie od tego, czy za oknem jest śnieg, deszcz czy upał, rekuperacja działa przez cały rok, całą dobę. Twoje zużyte powietrze jest więc ciągle wymieniane na świeże i zdrowe. A wszystko to przy zamkniętych oknach, więc niestraszne ci mrozy czy skrajnie wysokie temperatury. Co więcej, zimą wpadające do twojego domu powietrze jest ogrzewane, a latem chłodzone w wymienniku zamontowanym w kratce wentylacyjnej. Jest to więc bardzo praktyczne rozwiązanie, higieniczne i zdrowe, ze względu na ograniczone występowanie w nawiewanym powietrzu wilgoci, związków chemicznych, kurzu, alergenów czy innych zanieczyszczeń.

Po drugie, rekuperacja to skuteczny sposób na walkę ze smogiem. Wentylacja mechaniczna z dobrze dobranym filtrem, bardzo skutecznie filtruje powietrze, pozbawiając je smogu, bakterii oraz wirusów. Dodatkowo jednak, oprócz oczyszczania powietrza, stwarza możliwości jonizacji.

Kolejnym ważnym elementem przemawiającym za rekuperacją są pieniądze. Możesz je zaoszczędzić na ogrzewaniu, dzięki temu, że raz wytworzone ciepło, zostaje w wymienniku, a następnie zostaje ponownie wykorzystane na świeżym powietrzu wpadającym do twojego domu. Dzięki temu w twoim budynku zawsze jest świeżo, czysto i pachnąco, ale jednocześnie zawsze jest ciepło. Rachunki w okresie zimowym mogą skurczyć się nawet o 50%, więc nie jest to niewidoczna zaleta. Wręcz przeciwnie, na pewno odczujesz ten skutek rekuperacji. Dodatkowo zmiana ta jest pożądana obecnie przez UE, więc nie tylko oszczędzasz, ale także stajesz się dobrym obywatelem, dbającym o środowisko. Same zalety!

Co prawda trzeba co jakiś czas zmieniać filtry, ale jeżeli jedziesz na wakacje, do rodziny itd. możesz wyłączyć lub ograniczyć działanie rekuperatora. Maszyna ta pozwala ci na dowolne jej ustawianie, czyli to ty decydujesz, kiedy chcesz wietrzyć. Przepływ powietrza także zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Możesz zwiększać intensywność przewiewu powietrza, np. gdy gotujesz, albo przyjmujesz gości, ale możesz też ją zmniejszać, gdy np. jesteś w pracy, poza domem.

Jeżeli jeszcze cię nie przekonaliśmy, zaznaczmy, że rekuperacja to gwarancja komfortowego życia, bez zbędnych przeciągów, komarów, much, os, pszczół, trzmieli, zaduchu, wilgotności, pary wodnej zbierającej się na lustrach, a także nieprzyjemnych zapachów będących efektem gotowania czy smażenia.

Jeśli już jesteśmy przy braku wilgoci, to konsekwencją tego jest oczywiście brak grzybów oraz pleśni na ścianach czy sufitach. Zamiast tego w domu jest ciepło, świeżo i pachnąco. Trudno osiągnąć takie skutki przy użyciu wentylacji tradycyjnej, prawda?

Montując rekuperację możesz dodatkowo zamontować gruntowy wymiennik ciepła, czyli wykorzystać energię z gruntu i tym samym stać się jeszcze bardziej EKO. Jeśli dodatkowo oprócz rekuperacji zamontujesz pompę ciepła, możesz zaoszczędzić duże pieniądze. Jest to więc opłacalna inwestycja.

Montaż rekuperacji w Szczecinie z firmą Twój Instalator

Jeżeli przekonałeś się do rekuperacji lub pompy ciepła, albo po prostu szukasz monterów do jakiejkolwiek instalacji sanitarnej, koniecznie odwiedź stronę www.twoj-instalator.pl Firma Twój Instalator to zespół fachowców w tej branży, który na pewno pomoże ci w zamontowaniu wszelkich instalacji, czy to grzewczych, wodno-kanalizacyjnych, czy gazowych.

Niezależnie od tego, czego potrzebujesz, firma Twój Instalator ze Szczecina na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania. Wybór tej firmy to gwarancja doskonałej jakości, profesjonalnego doradztwa oraz skutecznej eksploatacji twoich instalacji sanitarnych.

Dofinansowanie do rekuperacji – program „czyste powietrze”

Program Czyste Powietrze to znany i ceniony, ogólnopolski program polegający na finansowym wspieraniu osób, przeprowadzających wymianę tradycyjnych źródeł ciepła na ekologiczne, oparte na odnawialnych źródłach energii.

Program jest skierowany do każdego właściciela domu jednorodzinnego, który postanowi zamontować zdrowe dla środowiska źródła ciepła lub zdecyduje się na prace związane z termomodernizacją.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, skontaktuj się z ekspertami w tej branży, czyli z firmą Twój Instalator lub odwiedź ich stronę internetową www.twoj-instalator.pl