Domowe porady

Wagi łazienkowe – czy warto je kupić?

Wiele osób może uważać, że waga łazienkowa to zwykłe urządzenie, które służy do sprawdzania masy ciała.  Jednak obecnie wagi łazienkowe potrafią znacznie więcej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się potrzebnych informacji odnośnie tego urządzenia.

Wagi łazienkowe – jakie mamy rodzaje?

Wagi łazienkowe można podzielić na mechaniczne i elektroniczne. Wagi mechaniczne posiadają mechanizm analogowy. Wyniki pomiaru ukazują się przy pomocy numerowanej tarczy i ruchomej wskazówki. Kiedy skończymy się ważyć, należy wyzerować otrzymany wynik. Mechaniczne wagi łazienkowe to sprawnie działające urządzenia, które prawidłowo wykonują swoją rolę.

Natomiast modele elektroniczne posiadają cyfrowy układ wskazujący. Wagi łazienkowe elektroniczne są o wiele dokładniejsze, od wspomnianych powyżej. Z reguły waga elektroniczna posiada też dodatkowe funkcje, do których można zaliczyć: mierzenie poziomu wody w organizmie bądź pomiar tkanki tłuszczowej. Niektórym urządzeniom nie jest obca analiza składu ciała człowieka.  

Waga łazienkowa -z jakiego powinna być materiału?

Duże znaczenie przy wyborze tego urządzenia ma też materiał. Powinien on być wytrzymały i trwały. Wagi plastikowe są lekkie, jednak ich trwałość jest dyskusyjna. Z drugiej strony istnieją wagi ze szkła hartowanego, które są trwałe, ale dodatkowo dość ciężkie. Waga, która zbudowana jest ze stali nierdzewnej lub drewna jest zazwyczaj dobrym wyborem. Drewniane wagi najczęściej pokryte są lakierem, który jest odporny na działanie wilgoci. Warto, by też posiadała antypoślizgowe nóżki. 

Inteligentna waga łazienkowa – jakie może mieć funkcje? 

Obecnie możemy kupić wagę łazienkową, która ma wiele dodatkowych funkcji. Takie urządzenia są dobre do analizy składu ciała. Jest to ciekawa funkcja, przede wszystkim dla osób, które przebywają na diecie. Zaawansowane wagi mogą sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Inne funkcje to pomiar zawartości wody oraz obliczenie wskaźnika BMI. W niektórych wagach łazienkowych możliwe jest zapamiętywanie wyników, jest to kolejna z funkcji, która ułatwia życie osobom na diecie. Waga łazienkowa to urządzenie, które zdecydowanie przyda się w gospodarstwach domowych. Takie wagi mają automatyczne włączanie oraz automatyczne wyłączanie i sterowanie dotykowe.

Dokładność pomiaru wag łazienkowych

Podczas zakupu wagi warto zwrócić uwagę na to jak dokładne pomiary możemy uzyskać. Ważne tutaj jest minimalne obciążenie oraz maksymalne obciążenie, które jest podawane w kilogramach. Niektóre z wag wynik pomiaru podają tylko do konkretnej liczby. Dodatkowo z reguły obciążenie, które powoduje jakiekolwiek podanie pomiaru to około 2 kilogramy. Warto wiedzieć, że waga łazienkowa mechaniczna jest mniej dokładna w porównaniu do elektronicznej. 

W przypadku posiadania dzieci warto zdecydować się na najdokładniejszy produkt. Masa maluchów jest niewielka, więc niedokładna waga zakłamie wynik. Pomiar masy należy wykonywać  bez butów i ubrania, wtedy uzyskamy precyzyjne pomiary.    

Waga łazienkowa, czemu warto ją mieć?

Jest to urządzenie, które przyda się osobom, które pragną stracić na wadze oraz tym budującym masę mięśniową. Waga pozwala na śledzenie postępów. Na pewno jest przydatna, gdy pracujemy nad własnym ciałem, ale nie tylko. Warto regularnie się ważyć, nawet jeśli wydaje nam się, że nasza masa jest w porządku. Nie zawsze udaje się nam wychwycić, kiedy schudliśmy czy przytyliśmy. Zobacz na https://www.empik.com/agd/urzadzenia-do-pielegnacji/wagi-lazienkowe,51011014,s w celu zakupu tego produktu.

Możemy również ocenić czy nasza waga jest prawidłowa oraz, czy mamy zapewnioną wystarczającą ilość ruchu. Wiele chorób objawia się spadkiem czy wzrostem masy ciała. W momencie, gdy regularnie sprawdzamy masę ciała, możemy w miarę szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości i zająć się diagnostyką.