Meble dla domu

Wymiana łóżka dziecięcego. Kiedy i jak zdecydować się na nowy model?

Łóżko zazwyczaj postrzegamy jako mebel, który kupuje się na wiele lat. Niestety, w przypadku małych, szybko rosnących dzieci trudno mówić o inwestycji na wiele lat. Bywają sytuacje, w których trzeba kupić nowe łóżko – czasem dwuosobowe, a nawet potrójne łóżko dla dzieci. Skąd można się dowiedzieć, że to już najwyższa pora na wymianę dziecięcego posłania? Na to pytanie odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Gdy łóżko dla dziecka staje się zbyt małe…

Zdecydowanie najczęściej powodem kupna nowego łóżka dla dziecka jest… jego naturalny rozwój i wzrost. Na ogół uznaje się, że posłanie powinno mieć długość około 20 cm dłuższą od wzrostu osoby, która ma na nim spać. W przypadku małych dzieci – ze względu na ich szybki rozwój – wygląda to jednak nieco inaczej i zazwyczaj pierwsze łóżko (gdy dziecko mierzy około 80-90 cm) ma już wymiary 70×140 lub 80×160 cm.

Gdy łóżko staje się zbyt małe i dziecko ma coraz większe problemy z komfortowym wypoczynkiem, to znak, że trzeba kupić nowe, większe. Wówczas, analizując wymiary, można się już kierować „zasadą 20 cm”.

Łóżka podwójne dla dzieci i potrójne – co zrobić, gdy w domu pojawia się nowe dziecko?

Kolejną sytuacją, w której należy rozważyć kupno nowego łóżka, jest pojawienie się w domu nowego dziecka. A będąc bardziej precyzyjnym – moment, w którym najmłodsza pociecha zmienia łóżeczko niemowlęce na „dorosłe”. Jeżeli rodzeństwo ma wspólny pokój, dobrym rozwiązaniem mogą być łóżka podwójne dla dzieci – w wersji piętrowej lub dwuosobowej, w której jedno posłanie jest wysuwane z drugiego. Jak ta druga opcja wygląda w praktyce? Możesz zobaczyć na przykład na stronie https://lozkolandia.pl/lozka-podwojne-dwuosobowe.

Gdy mowa o trzecim dziecku, sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, ale sklep z łóżkami dziecięcymi Łóżkolandia ma też coś na taką okoliczność: łóżko potrójne możesz znaleźć tutaj: lozkolandia.pl/lozka-potrojne-trzyosobowe.

Nowe łóżko a wystrój pokoju

Nowe łóżko może być też potrzebne w sytuacji, w której dziecko po prostu wyrasta z wystroju swojego pokoju. Pamiętajmy, że modele dziecięce często mają dodatkowe elementy, mające sprawić, by łóżko było też wspaniałym miejscem do zabawy. Można tu wskazać na tablice do rysowania na ścianach bocznych czy konstrukcje przypominające dom i sprzyjające zabawom i zawieszaniu dziecięcych ozdób i dekoracji nad głową.

W życiu każdego dziecka przychodzi moment, w którym chce ono przestawić się na bardziej „dorosłe” łóżko, które nie będzie kojarzyło się z okresem przedszkolno-szkolnym.

Łóżko pojedyncze, podwójne lub potrójne łóżko – Łóżkolandia

Mówiąc o sytuacjach, w których potrzebne jest nowe łóżko dla dziecka, nie można wspomnieć o takiej, w której zakup jest podyktowany po prostu zużyciem się starego mebla. Nie ma co ukrywać – spanie i zabawy w łóżku przez kilka lat mogą odbić się na „kondycji” mebla i nie ma w tym nic dziwnego. Pojedyncze, podwójne lub potrójne łóżko możesz zamówić w sklepie Łóżkolandia na stronie lozkolandia.pl.