Dekoracje

3 niesamowite rośliny, które dodadzą Twojemu wnętrzu charakteru

Chcesz dodać do swojego wnętrza nutę zielonej energii? Oto trzy niezwykłe rośliny, które dodadzą charakteru każdemu wnętrzu. Monstera Thai Constellation, Fikus i Starzec Rowley to rośliny o niepowtarzalnym stylu i niezwykłych cechach, które sprawią, że twoje mieszkanie nabierze naturalnego i efektownego wyglądu.

1. Monstera Thai Constellation: zielona królowa wśród kwiatów doniczkowych 

Monstera Thai to jedna z najcenniejszych i najbardziej poszukiwanych odmian tej rośliny. Jej niezwykła uroda, która zachwyca imponującym ubarwieniem, czyni ją jednym z najbardziej pożądanych elementów dekoracji wnętrz. Rośliny do domu – Bluecarpet.pl to serwis, z którego dowiesz się wszystkiego o monsterze tajskiej. Opisana jest w taki sposób, że jej uprawa po przeczytaniu artykułu na tym protalu, nie będzie zagadką dla nikogo. Jest silnym, majestatycznym pnączem o bardzo dużych liściach, które wyróżniają się charakterystycznymi wycięciami i pięknym ubarwieniem.

Odmiana ‘Thai Constellation’ jest bardzo trudna do zdobycia, dlatego jej cena jest wysoka i dostępność jest ograniczona. Jednak warto się nią zainteresować, jeśli chcesz dodać unikatowego charakteru do swojego wnętrza. Zielona królowa wśród kwiatów doniczkowych z pewnością wyróżni twoje wnętrze i będzie jego ozdobą przez wiele lat. 

Jest łatwa w uprawie, ale wymaga odpowiedniej ilości światła i troski, aby móc rosnąć i rozwijać się prawidłowo. Dzięki swoim unikatowym cechom i niepowtarzalnemu stylu monstera tajska jest doskonałym wyborem do urozmaicenia wnętrza. 

monstera thai constellation na tle jasnej sciany

2. Fikus: efektowna roślina domowa, która nie wychodzi z mody

Fikus, czyli figowiec to roślina, która wprowadza do wnętrz naturalny i elegancki akcent. Istnieje wiele odmian fikusa. Oto 3 najpopularniejsze: 

  • Figowiec Benjamin – to jedna z najpopularniejszych odmian, która zachwyca swoimi małymi zielono-białymi liśćmi i wysokim pokrojem, który może osiągnąć nawet 2,5 metra. Jest jednak dość wrażliwy na warunki, w jakich rośnie i czasem może tracić liście na skutek zmian temperatury czy nieznacznego obrócenia doniczki. W serwisie Bluecarpet.pl poznasz odpowiedź na pytanie – Czy Fikus Benjamin może stać w sypialni? 
  • Figowiec Wierzbolistny (Alli) – liście tego fikusa przypominają liście wierzby płaczącej. Wprowadza do wnętrza ciepły i domowy klimat. W porównaniu z innymi odmianami jest on mniej wymagający i bardziej odporny na zmiany warunków.
  • Figowiec Dębolistny (Ficus Lyrata) – to roślina, która zdecydowanie zachwyca swoim oryginalnym wyglądem. Jego liście przypominają liście dębu. To wyjątkowa ozdoba do aranżacji wnętrz. Nie tylko kształt liści, ale również ich kolor zachwyca. Ciemna zieleń dodaje wnętrzu naturalnego charakteru. 
fikus benjamin na tle jasnej sciany

3. Starzec Rowleya: zielony zwisający sznur pereł, czyli przepiękny sukulent   

Pielęgnacja Starca Rowleya wymaga stałego dostępu do światła, ale jednocześnie nie powinien być narażony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Najlepiej umiejscowić go na parapecie okna skierowanego na południowy lub wschodni kierunek. W takim ustawieniu roślina będzie miała zapewnione właściwe nasłonecznienie, ale jednocześnie nie ulegnie przegrzaniu. Temperatura powinna być stabilna i nie powinna spaść poniżej 15 stopni Celsjusza, ponieważ sukulent nie jest odporny na mrozy.

Starzec Rowleya to sukulent, czyli jest bardzo odporny na suszę. Trzeba bardzo uważać na proces podlewania tej rośliny. Bardzo łatwo ją przelać. Najlepiej robić to raz w tygodniu. Woda powinna być umiarkowanie ciepła i nie powinna mieć kontaktu z liśćmi, ponieważ może to spowodować powstawanie plam.

Starzec jest łatwą w hodowli rośliną. Jego odporność na susze i choroby ułatwia sprawę jego pielęgnacji. Jeśli zapewnisz Starcowi Rowleya właściwe warunki i dokładnie się nim zaopiekujesz, z pewnością będzie on prezentował się pięknie i dodawał charakteru Twojemu wnętrzu przez długi czas.