Domowe porady

4 korzyści płynące z ogrzewania domu gazem płynnym

Gaz płynny cieszy się coraz większą popularnością jako paliwo do ogrzewania gospodarstw domowych. Polacy decydują się na to rozwiązanie z różnych powodów, najczęściej wskazując na względy finansowe oraz brak możliwości skorzystania z innych paliw.

Komfort i wygoda

Wygoda to jedna z największych zalet, jakimi charakteryzuje się ogrzewanie na gaz płynny. Tego typu systemy grzewcze są praktycznie bezobsługowe – użytkownik musi jedynie ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego. Montażem oraz serwisem instalacji zajmuje się dostawca gazu – również i napełnianie zbiornika należy do jego obowiązków. Nie trzeba też przy tym martwić się o dodatkowe pomieszczenie służące do przechowywania paliwa, jak ma to miejsce np. w przypadku węgla. 

Wielozadaniowość

Gazem płynnym ze zbiornika można nie tylko efektywnie ogrzać dom, ale także zasilić kuchenkę czy gazowego grilla oraz podgrzać wodę. Zawartość zbiornika od sprawdzonego dostawcy starcza na długo – na potrzeby statystycznego gospodarstwa domowego w Polsce zbiornik wystarczy napełnić dwa razy w roku. Wysokiej jakości gaz płynny wyróżnia się doskonałą wydajnością oraz wysoką kalorycznością.

Różne pojemności zbiorników

Decydując się na ogrzewanie domu gazem płynnym, trzeba wybrać odpowiedniej wielkości zbiornik. W ofercie Amerigas znajdują się zbiorniki o pojemnościach 2700 l, 4850 l oraz 6400 l – dotyczy to zarówno modeli naziemnych, jak i podziemnych. W domostwach stosowane są najczęściej najmniejsze zbiorniki – ich dużym plusem jest to, że nie wymagają pozwolenia na budowę. Zgodnie z przepisami dla zbiorników na gaz płynny pojemności do 7 m3 takie pozwolenie nie jest obligatoryjne.

Czysto i ekologicznie

Gaz płynny to paliwo, które spala się praktycznie w całości. Nie powstają przy tej okazji żadne szkodliwe substancje zanieczyszczające środowisko. Ogrzewanie gazowe jest bardzo ekologiczne, a także czyste. Spalający się gaz nie wytwarza pyłów i nie brudzi, dzięki czemu łatwo jest utrzymać urządzenie grzewcze w należytym stanie.