Dom dla rodziny

Kredyt hipoteczny na zakup domu do remontu – co warto o nim wiedzieć?

Kredyt na dom z rynku wtórnego

Kredyt hipoteczny najczęściej kojarzony jest z zakupem nowego domu bądź od dewelopera, ewentualnie z budową nowego domu. Tymczasem kredyt ten można zaciągnąć również na dom z rynku wtórnego, który będzie wymagał remontu. Rynek wtórny charakteryzuje się nieco lepszymi cenami, niż rynek pierwotny nieruchomości. Co więcej, mamy możliwość zakupu domu w dogodnej dla nas lokalizacji. Nowe nieruchomości często powstają na obrzeżach miast, podczas gdy wiele osób chciałoby mieszkać nieco bliżej centrum. Niemniej jednak zakup domu z rynku wtórnego zwykle wiąże się z koniecznością wyremontowania go. Czasami nabywca musi wprowadzić jedynie kosmetyczne poprawki, które mają na celu przystosowanie domu do własnych potrzeb. Często jednak wymagany jest generalny remont domu, na który zaś potrzebujemy środków finansowych. Można je uzyskać właśnie za pomocą kredytu hipotecznego na remont domu.

Porównywarka kredytów hipotecznych dostępna jest pod adresem https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Warunki kredytowania

Kredyt hipoteczny na dom udzielany jest pod zastaw nieruchomości. Jest to zobowiązanie długoterminowe, często na kilkanaście lat. Kredyt hipoteczny na remont domu udzielany jest zazwyczaj na wysokie kwoty – choć sama cena domu może być stosunkowo niska, znaczne środki pochłonie kompleksowy remont nieruchomości. Kredytobiorca musi więc wykazać się dobrą zdolnością kredytową – musi posiadać przede wszystkim odpowiednie źródło dochodów (umowa o pracę na czas nieokreślony jest najbardziej honorowana przez banki). Jego dochody muszą pozwalać na zabezpieczenie potrzeb życiowych, a także spłatę raty kredytu, na którą składa się część kapitałowa wraz z odsetkami. Kredyt hipoteczny na remont domu możemy uzyskać w wielu bankach, przy czym każdy przedstawia nieco inne warunki kredytowania (wysokość prowizji, oprocentowania czy też wymóg dodatkowego zabezpieczenia kredytu) oraz wymagania wobec klienta.

Jak otrzymać kredyt hipoteczny na dom?

Każdy, kto zainteresowany jest zaciągnięciem kredytu hipotecznego na remont domu, powinien przede wszystkim wybrać najlepszą dla siebie ofertę kredytową, która pozostaje w jego zasięgu. Następnie konieczne jest złożenie wniosku kredytowego – wniosek można złożyć więcej, niż do jednego banku w tym samym czasie. Potrzebne będzie oczywiście zebranie wszelkich dokumentów, takich jak zaświadczenie o zarobkach, umowa o pracę, wyciąg z konta bankowego potwierdzający wpływy miesięczne, dokumentacja dotycząca domu, który chcemy kupić oraz prognozowanych kosztów remontu. Na podstawie dokumentów bank ocenia zdolność kredytową klienta – warunkiem otrzymania kredytu hipotecznego jest uzyskanie pozytywnej oceny na tym etapie. 

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji o kosztach kredytu hipotecznego, skorzystać z porównywarki dostępnej na Totalmoney.