Informacje

Funkcje ogrodzenia i zalety realizacji z betonowych bloczków

Bloczki ogrodzeniowe wykonane z betonu architektonicznego sprawdzają się w roli klasycznego ogrodzenia. Użytkownicy chętnie na nie stawiają, bo są uniwersalne, wpisują się w dowolną aranżację posesji, a przy tym nie brakuje im pożądanych właściwości.

Bloczki ogrodzeniowe wykonane z betonu architektonicznego sprawdzają się w roli klasycznego ogrodzenia. Użytkownicy chętnie na nie stawiają, bo są uniwersalne, wpisują się w dowolną aranżację posesji, a przy tym nie brakuje im pożądanych właściwości.

Jakie jeszcze zalety posiadają betonowe bloczki? Jakie funkcje spełnia ogrodzenie i dlaczego wybór materiału ma tak duże znaczenie?

Ogrodzenie z betonowych bloczków – funkcje

Ogrodzenie posesji ma wymiar nie tylko dekoracyjny. Chodzi przede wszystkim o zabezpieczenie terenu, utrzymanie atmosfery prywatności, poczucie intymności i ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ogrodzenia tworzone są już na etapie rozpoczynania budowy domu, aby zaznaczyć granicę terenu należącego do danego właściciela. Dobrze dobrane, są również w stanie zabezpieczyć dom oraz ogród przed działaniem czynników zewnętrznych, głównie warunków atmosferycznych.

Ogrodzenie z betonu architektonicznego to naturalna bariera dla wiatru, opadów czy promieniowania słonecznego. Pozwala nieco wyciszyć teren, w szczególności posesję położoną, np. przy ruchliwej ulicy. I nie da się pominąć aspektu wizualnego. Spójna aranżacja, na którą składają się architektura domu oraz organizacja zielonej przestrzeni, wpływają na tworzenie miejsca, które daje poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa.

Dekoracyjne bloczki ogrodzeniowe – zalety

Dużą zaletą bloczków ogrodzeniowych z betonu architektonicznego jest ich przystępna cena, która idzie w parze z walorami wizualnymi i właściwościami. Tak wykonane ogrodzenie wpisuje się w dowolną kompozycję zielonej przestrzeni oraz architektury domu. Wpływa na to dostępność bloczków ogrodzeniowych o powierzchni nie tylko idealnie gładkiej, ponadto w stosunkowo szerokiej palecie wybarwień.

bloczki betonowe

Betonowe bloczki służące do wykonywania ogrodzeń są proste w montażu. Po przygotowaniu takiego ogrodzenia można liczyć na jego trwałość na lata, uwzględniając nawet intensywną eksploatację. Betonowe ogrodzenie będzie:

  • odporne na uszkodzenia mechaniczne,
  • niepodatne na sforsowanie,
  • odporne na działanie czynników zewnętrznych,
  • niepoddające się działaniu słonej wody,
  • niepodatne na pleśń, zagrzybienie i rozwój mchu.

Gdzie wybierać?

Na rynku można znaleźć wiele firm, które oferują produkty z betonu architektonicznego. Choć kuszące mogą być niskie ceny, przy wyborze należy się kierować jakością proponowanych produktów oraz sposobem produkcji surowców. Duże znaczenie ma ponadto indywidualne podejście do realizacji, a także doświadczenie na rynku.

Stawiając na Manufakturę SLABB, można być pewnym wyboru doskonałych jakościowo bloczków ogrodzeniowych z betonu architektonicznego. Jest to efekt współpracy wyspecjalizowanej w produkcji artykułów z betonu dekoracyjnego, w tym bloczków ogrodzeniowych, z artystami, architektami i wykonawcami, celem połączenia najważniejszych właściwości fizyko-chemicznych wraz z unikalnymi walorami wizualnymi.