DekoracjeDomowe porady

Panele dekoracyjne i akustyczne- gdzie je stosować?

Często to właśnie drobne elementy aranżacyjne i wykończeniowe decydują o funkcjonalności i estetyce danego wnętrza. Tak jest właśnie w przypadku paneli dekoracyjnych i akustycznych. Czym są te rozwiązania i jakie są ich zastosowania?

Czym są panele dekoracje i akustyczne?

Panele dekoracyjne tworzone są z drewna bądź z płyt MDF. Przeznaczone są dla osób, które szukają oryginalnych i stylowych rozwiązań do salonu czy sypialni. Panel dekoracyjny często ma ażurowe zdobienia, nadaje się właściwie do każdego wnętrza. Panele są wyjątkowo wytrzymałe, odporne na wszelkie uszkodzenia, dzięki czemu można je stosować również we wnętrzach wyjątkowo narażonych na wilgoć czy zniszczenie. Są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości, zachowują swój piękny wygląd przez wiele lat.
Panele akustyczne natomiast mają nieco inne zadanie- ich celem jest wygłuszenie pomieszczenie, odizolowanie go od niechcianych dźwięków z zewnątrz. Panele akustyczne również tworzone są z drewna bądź płyty MDF, a ich wytrzymałość jest równie wysoka, co wytrzymałość paneli dekoracyjnych.

Zastosowania paneli dekoracyjnych i akustycznych

Panele dekoracyjne mogą być stosowane właściwie w każdym pomieszczeniu, bez żadnych ograniczeń. Dzięki swojej odporności na wilgoć i zniszczenia, z powodzeniem mogą zdobić nawet kuchnię i łazienkę. Panele akustyczne natomiast również mogą być stosowane wszędzie, najczęściej jednak znajdują swoje zastosowanie w sypialni czy w biurze, czyli wszędzie tam, gdzie zależy nam na ciszy i spokoju.

Zalety paneli dekoracyjnych i akustycznych

Niewątpliwą zaletą paneli dekoracyjnych jest ich efekt wizualny i estetyczny. Wyglądają po prostu zjawiskowo. Są o wiele bardziej oryginalnym elementem wykończenia wnętrza od zwykłych płytek, kafelków czy innych rozwiązań. Taki panel może stanowić ozdobę sam w sobie, przyciągając wzrok i stając się dominantą w każdym wnętrzu. Panele dekoracyjne występują w wielu wersjach kolorystycznych, różnią się między sobą także ażurowym wzorem, co pozwala na dostosowanie ich do każdego wnętrza.

Panele akustyczne są niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zapewniającym odrobinę prywatności w pomieszczeniu, w którym się znajdują. Docenią je szczególnie mieszkańcy bloków- w blokach ściany zazwyczaj są bardzo cienkie, więc o spokoju można tylko pomarzyć. Panele akustyczne pozwalają na wyciszenie wnętrza i uzyskanie ciszy i spokoju, tak potrzebnych do pracy w skupieniu i koncentracji. Jeśli chcesz zamówić panele dekoracyjne bądź akustyczne, zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Zigzag Shop.