Informacje

Akcesoria łazienkowe dla osób niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne oraz osoby schorowane, po różnych urazach dla sprawnego funkcjonowania potrzebują w pełni wyposażonej łazienki. Nie zawsze mogą liczyć na pomoc drugiej osoby, nie zawsze chcą też korzystać z takiej pomocy, chcą samodzielnie załatwiać czynności higieniczne, by w ten sposób budować pozytywny wizerunek siebie. Jest wiele rozwiązań i udogodnień przeznaczonych specjalnie dla osób niepełnosprawnych, które mają na celu usprawnić ich życie w domu i w miejscach publicznych.

Na rynku dostępny jest szeroki asortyment akcesoriów łazienkowych i różnych udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Wśród nich znajdują się różne modele poręczy i uchwytów łazienkowych. Precyzyjnie zaprojektowany sprzęt idealnie nadaje się do łazienek domowych, jak i tych, które znajdują się w miejscach publicznych.

Proste poręcze łazienkowe

Poręcze mają bardzo szerokie zastosowanie. Można je zamontować blisko wanny, kabiny prysznicowej czy sedesu. Dzięki nim osoba niepełnosprawna może samodzielnie wstawać, siadać i poruszać się po łazience. Poręcze są dostępne w różnych wymiarach i kolorach, tak że można dobrać sobie taką, która będzie estetycznie komponowała się z aranżem łazienki. Poręcze posiadają  ergonomiczny kształt, chwytanie i obejmowanie ich jest łatwe nawet dla osób, które mają poważne problem z układem ruchowym.

Poręcze łukowe

Poręcze o tym kształcie powstały z myślą o zaspokojeniu potrzeb bardziej wymagających osób niepełnosprawnych. Doskonale sprawdzają się w miejscach publicznych: łazienkach basenowych, hotelach i innych pomieszczeniach, w których przebywają niepełnosprawni. Poręcze tego typu są bardziej stabilne niż poręcze proste, dzięki swojej konstrukcji mogą wytrzymać większe obciążenia. Wykonane są z wysokiej jakości stali węglowej, trwałego i solidnego materiału, pokryte emalią, przez co bardzo estetycznie się prezentują. Poręcze łukowe są w różnych wymiarach i opcjach kolorystycznych.

Poręcze kątowe

Poręcze w kształcie litery L umożliwiają osobom niepełnosprawnym przesuwanie się (umożliwia to pozioma część poręczy), jak i wstawanie (dzięki pionowej części). Są one funkcjonalne w małych pomieszczeniach, stanowią kompleksowe udogodnienie, gdy np. łazienka jest mała. Poręcze są mocne, trwałe i odporne na korozję, emaliowane, stanowią asortyment przewidziany na lata użytkowania.

Zalety uchwytów łazienkowych dla osób niepełnosprawnych

– Ułatwiają korzystanie z wanny (wchodzenie i wychodzenie z niej),

– antypoślizgowe,

– pokryte emalią,

– mają ergonomiczny kształt,

– odporne na korozję,

– mocne i trwałe,

– zapewniają długotrwałe użytkowanie.

Poręcze i uchwyty dostępne są w różnych rozmiarach i kolorach, po bardzo przystępnych cenach.