Dom dla rodziny

Basen do ogrodu – sprawdź, dlaczego warto go kupić!

Czy kąpiel we własnym basenie jest luksusem zarezerwowanym tylko dla nielicznych? Jak się okazuje, nie – a wszystko dzięki basenom ogrodowym, które okazały się prawdziwą rewolucją na rynku. Wystarczy tylko wybrać model odpowiadający indywidualnym potrzebom. Jakie są możliwości w tym zakresie?

Basen ogrodowy – czym się kierować przy wyborze?

Decyzja o zakupie basenu ogrodowego powinna być dobrze przemyślana. Trzeba mieć na względzie nie tylko swoje finanse, ale także parę innych kwestii. W zależności od rodzaju basenu oraz jego wielkości potrzeba mniej lub więcej miejsca w ogrodzie. Najmniej wymagające pod tym kątem są zwykłe baseny dmuchane, jednakże to modele przeznaczone wyłącznie dla małych dzieci. W innych przypadkach trzeba rozważyć zakup basenu rozporowego lub stelażowego, mając na uwadze to, że baseny stelażowe są największe. Nie bardzo zatem nadają się na małe działki. Kolejnym istotnym kryterium decydującym o wyborze basenu jest potencjalna liczba użytkowników. Oczywiście i jakość ma niebagatelne znaczenie – eksperci ze sklepu S-MUMO polecają modele od sprawdzonych producentów takich jak np. firma Intex. Baseny wykonane z wysokogatunkowych materiałów z dbałością o detale są co prawda droższe, ale z drugiej strony bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia.

Basen ogrodowy – jaki rodzaj?

Baseny ogrodowe są dostępne jako baseny dmuchane, rozporowe oraz stelażowe. O ile modele dmuchane powstają z myślą o najmłodszych milusińskich, o tyle baseny rozporowe i stelażowe to bardziej zaawansowane rozwiązania. Różnica pomiędzy nimi tkwi głównie w konstrukcji. Bazę basenów stelażowych stanowi metalowy stelaż, który usztywnia ścianki i stabilizuje cały zbiornik. Z kolei baseny rozporowe nabierają stosownego kształtu pod wpływem wody wpuszczanej przez specjalny otwór. Jedynym nadmuchiwanym elementem jest w nich kołnierz. Warto też pamiętać, że nie ma w nich żadnych wystających części, o które można się niechcący zaczepić – to ważne zwłaszcza w sytuacji, gdy z basenu mają korzystać dzieci.