Dom dla rodziny

Budujesz dom? Sprawdź, dlaczego warto ogrzać go gazem płynnym!

Każdy, kto podejmuje się budowy własnego domu, musi podjąć decyzję dotyczącą metody ogrzewania. To bardzo ważny czynnik wpływający nie tylko na komfort domowników, ale również i na koszty utrzymania budynku. Co warto wiedzieć o ogrzewaniu gazem płynnym?

Jakie zalety ma ogrzewanie gazem płynnym?

Lista powodów, dla których warto ogrzewać dom gazem płynnym, jest bardzo długa. Przede wszystkim jest to powszechnie dostępne paliwo grzewcze – instalację zbiornikową da się zamontować nawet tam, gdzie nie ma sieci gazowniczej. Brak takiej infrastruktury nie jest tu przeszkodą. Ponadto piece gazowe to bardzo nowoczesne i proste w obsłudze urządzenia, które dodatkowo wyróżniają się estetycznym wyglądem. Łatwo je utrzymać w czystości, gdyż gaz płynny nie brudzi – podczas spalania nie powstaje pył i inne odpady, a także substancje mające szkodliwy wpływ na środowisko. Przez klientów firmy Amerigas gaz płynny jest ceniony również za wysoką wydajność – zbiornik wymaga napełnienia tylko dwa razy w roku, a jego zawartość pozwala ogrzać dom, podgrzać wodę oraz zasilić urządzenia gazowe, np. kuchenkę czy grilla.

Ogrzewanie gazem płynnym – formalności

Skuteczność instalacji zbiornikowej w ogromnej mierze zależy od rodzaju i pojemności zbiornika. Do wyboru są modele naziemne i podziemne. 2700 l, 4850 l oraz 6600/6700 l – to pojemności, jakie w swojej ofercie ma Amerigas. Opinie użytkowników potwierdzają, że na potrzeby standardowego gospodarstwa domowego w zupełności wystarczający okazuje się najmniejszy zbiornik. Co więcej, w tym przypadku nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, choć oczywiście montaż instalacji wymaga zgłoszenia do starostwa powiatowego. Dostawca pomaga w załatwieniu wielu formalności – zwłaszcza przy opcji dzierżawy zbiornika. Należy pamiętać o umieszczeniu go na posesji w odległościach od innych obiektów oraz granic działki określonych w prawie budowlanym. Obowiązkowy jest także przegląd instalacji potwierdzony stosownym raportem.

Ogrzewanie gazem płynnym – efektywne i wygodne

Ogrzewanie gazem płynnym to doskonała alternatywa dla pozostałych metod grzewczych. Stale rosnące ceny gazu ziemnego oraz energii elektrycznej skłaniają Polaków do poszukiwania tańszych i efektywnych rozwiązań. Gaz płynny w roli paliwa grzewczego sprawdza się znakomicie – tym bardziej że jego ceny nie są regulowane odgórnie. Podpisując umowę z dostawcą, klient ma pewność, że stawki nie wzrosną przez cały okres jej obowiązywania, co w niemałym stopniu ułatwia planowanie domowego budżetu.