Informacje

Gdzie szukać pomysłów na aranżację wnętrz?

Planujesz nieco odświeżyć wnętrze swojego domu lub mieszkania? A może chcesz jego totalnej metamorfozy? Remont? Zmiana wystroju? Skąd czerpać inspiracje? Gdzie szukać pomysłów na aranżację wnętrz? Podpowiadamy!

Programy telewizyjne o projektowaniu wnętrz

Wiele osób w wolnym czasie ogląda telewizję. Okazuje się, że gdy zbliża się remont, da się połączyć przyjemne z pożytecznym. Wystarczy zamiast na serial — postawić na program tv o urządzaniu wnętrz. Dzisiaj ma się do dyspozycji wiele produkcji, dzięki którym można się zainspirować, np. programy o urządzaniu wnętrz na player.pl/programy-online dostarczają mnóstwo pomysłów na aranżacje. Jest się na czym wzorować, a w dodatku można oglądać je o dowolnej porze.

Da się znaleźć programy o wnętrzach, jak „Wyjątkowe domy”, „Nieoczywiste miejsca”, „Kto tu mieszka”, w których można podpatrzeć ciekawe rozwiązania. Oczywiście programy o urządzaniu wnętrz to również te o metamorfozach. One dostarczają nie tylko rozrywki, ale też pełne są inspirujących wskazówek i praktycznych porad. Najpopularniejsze polskie programy o remontach to te z udziałem Doroty Szelągowskiej: „Polowanie na mieszkanie”, „Dorota Was urządzi!”, „Polowanie na kuchnie”, „Totalne remonty Szelągowskiej”.

Program wnętrzarski pozwala poznać najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz, podpatrzeć ciekawe rozwiązania, poznać tajniki majstrów. Często to właśnie dzięki materiałom o remontach zaczyna pojawiać się myśl, by dokonać zmian we własnym domu.

Blogi i strony www o urządzaniu wnętrz

Kolejnym miejscem, w którym można szukać pomysłów na aranżację wnętrz, są blogi wnętrzarskie. Dzisiaj w sieci jest wiele stron poświęconych tej tematyce. Zazwyczaj blogi o urządzaniu domu prowadzone są przez pasjonatów, ale i przez profesjonalistów. W internecie nie tylko da się opisać trendy, ale i zobrazować je zdjęciami. Bardzo często na blogach o wnętrzach oprócz zdjęć i opisów znajdują się też odnośniki do sklepów, w których można kupić meble, dodatki i inne materiały, jakie użyte są w danej aranżacji. Strony internetowe poświęcone wnętrzom są doskonałym sposobem, by poznać trendy, ale i zdobyć cenne wskazówki dotyczące prac remontowych.

Media społecznościowe ze zdjęciami aranżacji

Nie można zapomnieć o mediach społecznościowych. Dzięki zdjęciom i filmikom umieszczonym w social mediach można znaleźć pomysły na aranżacje wnętrz. Poszukiwania inspiracji wnętrzarskich najlepiej jest zacząć od Pinteresta. Tam zgromadzone są pomysły z całego świata, co więcej można je gromadzić w folderach. Bardzo ułatwia to zrozumienie, co tak naprawdę nam się podoba we wnętrzach, styl, za jakim się będzie podążać w aranżacji.

Równie przydatny jest Instagram. Dzięki hasztagom można przeglądać zdjęcia na interesujący temat. Wystarczy wpisać #łazienka, #białakuchnia czy #stylskandynawski, by wyświetliły się zdjęcia i filmiki pasujące do zapytania. To często jest jedyne, co konieczne, by znaleźć inspiracje.

Na Instagramie i Facebooku mają konta marki, które oferują meble, dekoracje i inne akcesoria niezbędne przy wykańczaniu pomieszczeń, które na swoich profilach udostępniają zdjęcia klientów, ale i własne aranżacje. To również prosty sposób na to, by się zainspirować, ale i bez trudu zobaczyć, jak dany produkt prezentuje się we wnętrzu.