Domowe porady

Butla gazowa – jak wybrać najlepszą?

Wysokie walory użytkowe to najważniejsza zaleta butli gazowych, które w praktyce znajdują wszechstronne zastosowanie. Na polskim rynku funkcjonuje wielu dostawców. Rynek jest bardzo konkurencyjny – chcąc mieć pewność zakupu dobrego produktu, trzeba mieć na uwadze kilka istotnych kwestii.

Butla z gazem – na miarę konkretnych potrzeb

Zamawiając butlę z gazem, trzeba kierować się indywidualnymi przesłankami. Kluczowe znaczenie w omawianym kontekście ma przeznaczenie butli. Najczęściej stosuje się ją do zasilania kuchenek w gospodarstwach domowych oraz w gastronomii, niemniej należy pamiętać i o innych jej zastosowaniach. Butla z gazem przydaje się np. na terenie budowy domu, na działkach rekreacyjnych, na kempingach oraz w domkach letniskowych.

Butla z gazem – najważniejsze kryteria wyboru

Przy zakupie butli z gazem trzeba mieć na względzie przede wszystkim jej pojemność. W niektórych przypadkach zupełnie wystarczająca okazuje się mała butla gazowa, np. butla NANO od  Amerigas zawierająca 8 kg propanu. Niejednokrotnie potrzebne są jednak większe butle – wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Niezwykle istotne jest to, aby w butli znajdowała się deklarowana przez dostawcę ilość gazu, przy czym paliwo powinno odznaczać się wysoką jakością – z tego względu zalecana jest współpraca wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami. Dają oni gwarancję, że zawartość jednej butli wystarczy na długi czas. W żadnym wypadku nie wolno stosować butli pochodzących z niepewnych źródeł.

Butla z gazem – zalety

Mnogość zastosowań nie jest jedynym atutem butli z gazem. Nie sprawiają one problemów w transporcie, dzięki czemu można je dostarczyć w praktycznie każde miejsce. Niektóre modele są wyposażone w specjalne reduktory Klik-On – do ich montażu nie są potrzebne żadne narzędzia. Ponadto nowoczesne butle posiadają ergonomiczne uchwyty, co zdecydowanie ułatwia ich przenoszenie. Butla z gazem nie zajmuje dużo miejsca – ważne jest tylko to, aby przechowywać ją w odpowiednich warunkach, mając na względzie kwestie związane z bezpieczeństwem.