Czy warto inwestować w blaszany garaż?

Garaże blaszane to doskonały pomysł dla tych, którym zależy na zapewnieniu ochrony swoim samochodom i nie tylko. “Blaszaki” są świetną alternatywą dla garaży murowanych. Przemawiają za tym zarówno czas budowy, jak i stosunkowo niska cena. Konstrukcje wykonuje się z najlepszych jakościowo materiałów, co gwarantuje odporność konstrukcji na wszelkie warunki atmosferyczne, tym samym chroniąc nasze pojazdy. Wewnątrz możemy trzymać nie tylko samochody, ale również motocykle, hulajnogi, rowery i inne.

Niskie koszty i szybki montaż

Jedną z ważniejszych zalet blaszanych garaży jest wyjątkowo szybka budowa i montaż konstrukcji. Zazwyczaj profesjonalnej ekipie zajmuje to do 7 dni. Na początku montuje się metalowy stelaż, a do niego przymocowuje się blaszane poszycie. Wszystkie elementy łączy się ze sobą za pomocą specjalnie do tego stworzonych śrub, które trzymają całość. Nieco droższe blaszaki mogą mieć nawet kilka pomieszczeń wewnątrz lub chociażby okno. Klient wybiera również rodzaj pokrycia dachu, czyli np. dwuspadowy bądź całkiem płaski. Zaletą blaszaków jest przede wszystkim cena, niewątpliwie niższa od kosztów budowy garażu murowanego. Najtańsza konstrukcja blaszana to koszt około 1400 zł, co w dalszym ciągu wynosi znacznie mniej niż najpotrzebniejsze materiały do zbudowania garażu tradycyjnego. Producenci blaszanych garaży dokładają wszelkich starań, by konstrukcje, jak i materiały były wykonane z najwyższej jakości materiałów, które pozwolą cieszyć się blaszakiem przez wiele długich lat.

Łatwy montaż i demontaż

Garaże blaszane można w dowolnej chwili zdemontować i z łatwością przetransportować w dowolne miejsce. Jeśli jednak zdecydujemy, że garaż zostanie w tym samym miejscu, zawsze można go np. ocieplić lub zastosować betonową wylewkę. Ważne jest zakotwiczenie blaszanej konstrukcji do uprzednio przygotowanego podłoża. Z racji tego, że blaszaki są lżejsze od np. garażu murowanego, fundamenty nie muszą być bardzo głębokie. Uniwersalność tego typu garażu wynika właśnie z możliwości łatwej zmiany jego lokalizacji.

Estetyka

Blaszaki to nie tylko stalowe i ocynkowane konstrukcje. Te popularne garaże stawia się przy domach, blokach, na działkach i nie tylko. Wbrew pozorom garaże i wiaty blaszane mogą prezentować lepiej niż nam się wydaje. Jeśli wybierze się te z blachą o powierzchni akrylowej można je nawet malować lub od razu wybrać ich kolor.

Wielu ludzi z pewnością staje przed dylematem, czy warto posiadać garaże blaszane. Otóż blaszaki okazują się dobrym wyborem na chwilę lub nawet na stałe. Jeśli chcemy uchronić nasze samochody przed deszczową jesienią lub mroźną zimą to tego typu konstrukcje zapewnią naszym pojazdom należyte bezpieczeństwo. Wewnątrz można trzymać chociażby rowery, hulajnogi i nie tylko. To ochrona przed warunkami atmosferycznymi, ale także i kradzieżą. Blaszane konstrukcje wyróżniają się wysoką jakością wykonania. Są solidne, estetyczne i jak najbardziej spełniają swoją prymarną funkcję. Blaszaki są zdecydowanie tańszą alternatywą dla garaży murowanych.