Informacje

Czy warto wybrać gotowy projekt domu?

Marzenia o własnym domu snuje wielu Polaków. Nic nie zastąpi posiadania przytulnej posesji z ogródkiem, którą możemy zaaranżować według indywidualnej wizji. Decyzja o zakupie działki budowlanej i rozpoczęciu samodzielnej inwestycji pociąga za sobą konieczność wyboru odpowiedniego projektu. Na rynku mamy do czynienia z licznymi gotowymi rozwiązaniami, jakie spełniają wymogi formalne i funkcjonalne. Czy warto się nimi zainteresować? Jakie zalety kryją w sobie projekty do natychmiastowego wdrożenia?

Co przemawia za postawieniem na gotowy projekt budynku?

Presja czasowa i finansowa to dwie główne przeszkody, jakim musi stawić czoła zdecydowana większość inwestorów indywidualnych. Nie chcesz przecież przeciągać budowy w nieskończoność. Nadmierne nadwyrężenie budżetu również nie wchodzi w grę. Wówczas, zamiast cieszyć się pięknie wykończoną nieruchomością, możesz wpaść w spiralę długów i zaaplikować sobie potężną dawkę stresu.

Gotowy projekt domu pozwala nieco ulżyć przy początkowych formalnościach. Jest nie tylko tańszy od oferty wykonania planu architektonicznego na zamówienie, lecz także staje się kompletnym pakietem danych dla urzędników i wykonawców. Proces adaptacji projektu nieruchomości do parametrów działki zajmuje wprawdzie kilka tygodni, jednak jest to czas nieporównywalnie krótszy od tego, jaki należy uwzględnić przy tworzeniu wizji architektonicznej od zera.

Oferta sprzedaży gotowych planów w dobrym biurze projektowym obejmuje przynajmniej kilkadziesiąt pozycji, posegregowanych na rozmaite kategorie tematyczne. Klient uzyskuje tym samym ogromną elastyczność przy wyborze. Ma możliwość dopasowania układu i powierzchni budynku do własnych oczekiwań.

Projekt indywidualny kosztuje kilkakrotnie więcej niż wersja gotowa. Nie chcemy przez to powiedzieć, że realizacja projektu na zamówienie w każdym przypadku mija się z celem. Wręcz przeciwnie – istnieją sytuacje, kiedy tylko indywidualny plan architektoniczny będzie miał rację bytu. Jednak u większości osób rozpoczynających budowę domu, uprzednio przygotowane rozwiązania w zupełności wystarczą.

Pozostawienie kilku tysięcy złotych w kieszeni inwestora motywuje do poszukiwania dalszych oszczędności. W tym przypadku niższa cena wcale nie łączy się z niższą jakością. Każdy architekt we Wrocławiu potwierdzi, że gotowe projekty okazują się tak samo dobre, jak te wykonane na zamówienie. W biurze architektonicznym Lipińscy zapewniamy pełną dokumentację architektoniczną, energetyczną i konstrukcyjną, jaka zagwarantuje sprawne postępy robót budowlanych.

Biuro architektoniczne we Wrocławiu

Decyzja o zakupie gotowych rozwiązań projektowych dla domu przynosi szereg niezaprzeczalnych korzyści. Nie należy bagatelizować pokaźnych oszczędności zarówno w sferze finansowej, jak i czasowej.

Projekty domów Biura Projektowego Lipińscy Domy wyróżniają się niepowtarzalnym stylem i przemyślanym układem pomieszczeń. Na naszej stronie uzyskasz dostęp do nowoczesnych planów dla budynków wolnostojących, zabudowy szeregowej lub inwestycji deweloperskich.