Informacje

Remont mieszkania na wynajem – gdzie składować gruz?

Żeby zarobić dobre pieniądze na wynajmie mieszkania, warto w nie nieco zainwestować. Porządny remont przekona do wprowadzenia się nawet najbardziej wymagające osoby. Poza tym pozwala podnieść czynsz, by lepiej odzwierciedlał standard lokalu. Przy każdej renowacji pojawia się jednak problem powstałego gruzu. Jeśli planujesz w najbliższym czasie przeprowadzić remont mieszkania, to przeczytaj ten tekst, aby dowiedzieć się, gdzie składować odpady budowlane.

Kontener na gruz – najlepsze rozwiązanie

Wyrzucanie gruzu na klatkę schodową albo ulicę to najgorsze, co można w tym przypadku zrobić. W oczywisty sposób śmieci będą przeszkadzać sąsiadom. To naraża też na kary finansowe. Tak naprawdę istnieje tylko jedno skuteczne, legalne i bezpieczne rozwiązanie, a mianowicie wynajęcie kontenera na gruz.

To pojemniki o bardzo różnych wymiarach, można więc bez problemu znaleźć model, który odpowie zapotrzebowaniu. Podczas remontu mieszkań zazwyczaj nie trzeba wynajmować największych kontenerów o pojemności ponad 30 m³. Kilkukrotnie mniejsze dobrze się sprawdzą. Aby dokładnie dopasować wymiary do potrzeb, warto zwrócić się po pomoc do specjalistów. Śmieci.eu to firma organizująca wywóz odpadów budowlanych w Grudziądzu, która doradzi najodpowiedniejszy model.

Wynajęcie kontenera wiąże się z zamówieniem usługi transportu gruzu do utylizacji. Odbywa się to regularnie o wyznaczonych porach bądź jednorazowo, gdy do pojemnika trafią już wszystkie odpady budowlane. Niezależnie od sytuacji możesz liczyć na to, że składowane śmieci trafią tam, gdzie ich miejsce.

Jaki gruz z remontu mieszkania może trafić do kontenera?

Należy przy tym pamiętać, że nie można wrzucać do jednego zbiornika dosłownie wszystkiego. Gruz dzieli się bowiem na trzy rodzaje, a każdy z nich potrzebuje osobnego kontenera. Podział wygląda następująco:

  • gruz czysty – odłamki betonu, fragmenty cegieł, ceramika, porcelana, piasek;
  • gruz mieszany – płyty kartonowo-gipsowe, wełna mineralna, szkło, styropian, tynk, tworzywa sztuczne, folie malarskie;
  • gruz zanieczyszczony – zawiera wszystkie powyższe odpady, a także szkło, papę, gumę czy trawę syntetyczną w rolkach.

W środku kontenera nie mogą za to znaleźć się materiały uznane za niebezpieczne jak na przykład eternit i azbest. Nie wolno też wrzucać sprzętu elektronicznego, w tym starych lamp.

Jak zorganizować wywóz gruzu z remontu?

Najlepiej w tej kwestii postawić na pomoc profesjonalistów. Dlaczego? Ponieważ nie tylko zajmą się logistyką, ale też podpowiedzą najkorzystniejsze rozwiązania. Poza tym można zwrócić się do nich z każdą sprawą związaną z gruzem poremontowym. Dla przykładu są w stanie oszacować, ile gruzu może powstać podczas odświeżania mieszkania o konkretnych wymiarach i wyposażeniu. Ścisłe dopasowanie kontenera do potrzeb wiąże się z oszczędnościami. Wywóz gruzu w Grudziądzu powierz firmie Śmieci.eu. Zapewniana przez nią usługa z pewnością sprosta Twoim wymaganiom dzięki dużemu doświadczeniu, jakim wykazują się jej pracownicy.