Dom dla rodziny

Czy warto wymienić okna na drewniane

Miłośnicy naturalnych materiałów, takich jak drewno, twierdzą, że żadne tworzywo sztuczne nie jest w stanie ich zastąpić ani nawet imitować. Zaletą okien drewnianych jest na pewno ich estetyka. Poza tym są one rozwiązaniem uniwersalnym, które pasuje do większości budynków różnego rodzaju – począwszy od biurowców, a skończywszy na niewielkich domach jednorodzinnych, stylizowanych na wiejskie chaty.Drewniane okna zapewniają też swobodną wymianę termiczną, co jest niemożliwe w przypadku okien wykonanych z tworzyw sztucznych czy aluminium. Ramy okienne można malować na dowolne kolory – to ich kolejna zaleta.

Powszechnie uważa się, że największą wadą okien z drewna jest ich cena. Rzeczywiście, są one droższe od konstrukcji wykonanych z PCV. Jednak koszt zakupu drewnianych okien to nie ich jedyny mankament. Warto bowiem pamiętać, że każde drewno ulega działaniu czynników zewnętrznych. Konieczna jest zatem jego czasowa konserwacja, co dotyczy zwłaszcza okien narażonych na ciągłe działanie promieni słonecznych. Choćby z tych powodów należy wybierać okna renomowanych producentów.

Jeden komentarz do “Czy warto wymienić okna na drewniane

  • Nie ma nic lepszego jak szczelność w oknach. Ale należy mieć bezproblemową wentylację w mieszkaniu czy domu. Bez tego nie ma sensu wszystkiego uszczelniać.

Możliwość komentowania została wyłączona.