Domowe poradyPodłogi w domu

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego?

Wielu z nas ceni sobie porządek i czystość w swoim domu. Niemniej przez liczne obowiązki i natłok pracy, czasami ciężko jest utrzymywać go cały czas. Dlatego też, warto przemyśleć kwestię dodatkowej pomocy. Idealne rozwiązanie to w tym przypadku roboty sprzątające dobrej jakości, które dostępne są na stronie Adaline.pl. Dzięki nim zwykłe odkurzacze będziemy mogli schować do szafy. Po krótkim czasie używania, łatwo przekonany się, iż roboty te są naszymi najlepszymi przyjaciółmi. 

Jakie zalety ma robot sprzątający? 

Robot sprzątający z pewnością ułatwia nam codzienne sprzątanie. Dzięki ssawce, która wbudowane jest od spodu robota, może on skutecznie odkurzać wszelkie powierzchnie. Najnowocześniejsze roboty mają także funkcję mopa, dzięki temu, iż zawierają niewielki zbiorniczek na wodę, jak i przymocowaną od spodu wymienną ściereczkę. Programator wmontowany w robota, pozwala na zaprogramowanie go w taki sposób, aby posprzątał dom w określonym czasie i w wybranych lokalizacjach. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu, robot potrafi przewidywać stające na jego drodze różne przeszkody i je omijać. Czujniki są tak czułe, żeby robot nie miał możliwości spaść chociażby ze schodów. Możemy zatem zostawić go włączonego, nawet jeżeli nie ma nas obecnie w domu. Robot sprzątający posiada ten plus, iż wszelkie wciągnięte przez niego nieczystości umieszczane są w specjalnie przygotowanym do tego pojemniczku, który będzie łatwy do opróżniania i mycia. Dzięki temu mamy szansę na oszczędność pieniędzy, które wydalibyśmy normalnie na worki do odkurzacza. Większość spośród nowoczesnych robotów sprzątających ma również zamontowane po bokach miotełki. Dzięki temu robót może posprzątać trudno dostępne lokalizacje, na przykład pod szafkami. 

Jak dokonać wyboru odpowiedniego modelu robota sprzątającego? 

W sklepach znajdziemy wiele modeli odkurzaczy sprzątających. Należy zatem dokonać odpowiedniego wyboru. Przede wszystkim istotny jest rodzaj robota, który spełni nasze oczekiwania. Można wyróżnić trzy typy dostępnych rodzajów robotów sprzątających na rynku: 

  • myjące okna,
  • mopujące,
  • odkurzające. 

Podejmując decyzję odnoście zakupu, musimy zwracać szczególną uwagę na niżej wymienione parametry: 

  • moc robota – czym większa moc robota, tym lepiej będzie on zbierał brud szczotkami,
  • pojemność akumulatora – najbardziej istotny jest czas ładowania i pracy robota, 
  • typ filtrów – zaleca się HEPA, który najlepiej filtruje powietrze,
  • czujniki ruchu – im jest ich więcej, tym lepiej i dokładniej robót będzie się mógł poruszać,
  • pojemność zbiorniczka na śmieci – w zależności od potrzeb, można wybrać spośród kilku różnych pojemności.