Dom dla rodzinyMeble dla domu

Czym powinny charakteryzować dobre łóżeczka dla dzieci?

Kiedy na świecie ma pojawić się dziecko, rodzice wcześniej zaczynają gromadzić wyprawkę. Zakup wózka i ubranek to jednak nie wszystko, o czym trzeba pamiętać. Niezbędne jest również łóżeczko dziecięce. Przyszła mama najczęściej zwraca uwagę na piękne łóżeczka. Trzeba jednak pamiętać, że kupować należy nie tylko te, które dobrze wyglądają. Najlepszym wyborem są bezpieczne łóżeczka.

1.Z jakich materiałów może być wykonane łóżeczko dziecięce?

2.Czy łóżeczko niemowlęce powinno mieć wyjmowane szczebelki?

3.Czy łóżeczka dla dzieci powinny mieć regulację wysokości?

4.W jakie dodatkowe elementy powinno być wyposażone dobre łóżeczko?

1.Z jakich materiałów może być wykonane łóżeczko dziecięce?

Producenci łóżeczek dla niemowląt sięgają po różne rodzaje materiałów. Bez względu na to, na jakie łóżeczko niemowlęce ostatecznie się zdecydujesz, pamiętaj, że musi ono być zrobione z surowców nietoksycznych. Dużą popularnością cieszy się:

  • płyta laminowana;
  • drewno dębowe;
  • drewno sosnowe.

Jeśli są one lakierowane bądź malowane, bardzo ważne jest, aby były to środki dopuszczone do kontaktu z dziećmi. Pamiętaj, że maluszek będzie wszystko dotykał rączkami, które prędzej czy później wylądują w jego buzi. Będzie również w łóżeczku spędzał naprawdę mnóstwo czasu. Dlatego tak ważne jest, aby w pokoju dziecka znalazło się łóżeczko od renomowanego producenta, który duży nacisk kładzie nie tylko na design swoich produktów, ale również bezpieczeństwo ich użytkowania.

2.Czy łóżeczko niemowlęce powinno mieć wyjmowane szczebelki?

Dobre łóżeczko dziecięce dla maluszka powinno mieć wyjmowane szczebelki. Początkującym rodzicom może wydawać się, że jest to element zbędny, który przecież nie gwarantuje bezpiecznego snu. Pamiętaj jednak, że Twoje dziecko będzie rosnąć. O ile w przypadku noworodka wyjmowane szczebelki nie mają większego znaczenia, o tyle dla rocznego czy starszego dziecka, które zaczyna poruszać się samodzielnie już tak. Pamiętaj, że takie dzieci będą mogły samodzielnie opuścić łóżeczko, jeśli tylko będzie chciały. Zapewni im to większą swobodę. Oczywiście pamiętaj, że dzieci wymagają opieki i nadzoru. Wyjmowane szczebelki nie są po to, aby rodzice nie musieli zajmować się maluchem.

3.Czy łóżeczka dla dzieci powinny mieć regulację wysokości?

Dobre łóżeczka dziecięce to modele wyposażone w możliwość regulacji wysokości materaca. Łóżeczko dziecięce z taką funkcjonalnością to ogromna wygoda dla rodziców. Wystarczy podnieść materac, aby dopasować łóżeczko do własnych potrzeb i preferencji. Znacznie ułatwi to opiekę nad noworodkiem i niemowlakiem, jednocześnie odciążając kręgosłup rodziców.

4.W jakie dodatkowe elementy powinno być wyposażone dobre łóżeczko?

Łóżeczko dla niemowląt to szeroki wybór modeli, wśród których rodzice mogą znaleźć te mocno różniące się dodatkowym wyposażeniem. Bardzo dużą popularnością cieszą się modele z szufladą. Takie łóżeczko jest niezwykle praktyczne. Stawiając na model z szufladą, rodzice zyskują dodatkową przestrzeń na dziecięce rzeczy. Można w nią schować należące do noworodka czy niemowlaka śpioszki, pieluszki czy smoczki. Takie meble dziecięce powinny znaleźć się w każdym pokoiku malucha. Postawić można również na łóżeczko z przewijakiem. Pamiętaj jednak, że ten element można dokupić oddzielnie.

Wybór łóżeczek dla noworodków i niemowląt jest obecnie ogromny. Rodzice powinni pamiętać, że łóżka dla malucha powinny zapewniać przede wszystkim spokojny sen. Odpowiednia konstrukcja i starannie dobrane, bezpieczne materiały to absolutna podstawa, jeśli chcesz kupić łóżeczko dla dziecka. Pamiętaj, że ogromne znaczenie ma również materac, a także wybrana przez Ciebie pościel. Bez względu na to, czy interesuje Cię łóżeczko dla chłopca, czy dla dziewczynki, dzisiaj z łatwością znajdziesz odpowiedni model, zapewniając dziecku idealne miejsce do spania. Niezależnie od tego, czy będzie to model z szufladą, czy bez, w ofercie dobrego producenta znajdziesz takie łóżeczka dziecięce, które w pełni Cię zadowolą.