Informacje

Dozownik łokciowy – czy warto go zakupić?

Dozownik do mydła to jeden spośród podstawowych oraz potrzebnych składników zaopatrzenia każdej toalety (w tymże też miejskiej) i wnętrz o podwyższonych warunkach sanitarnych (np. szpitale). Ponadto dozownik do mydła dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach użyteczności publicznej takich jak hotele, hotele, szkoły, przedszkola, biura i wszechstronnie pojmowana gastronomia. Opcją wartą rozważenia jest dozownik łokciowy. Czy warto się na niego zdecydować?

Dozowniki środków czyszczących oraz oczyszczających

Dozowniki środków czyszczących oraz oczyszczających służą do przekazywania właściwej dawki specjalnie odpowiednich środków oraz są zazwyczaj montowane w pobliżu umywalek, tak aby prawdopodobnie szybko oraz komfortowo można było uzyskać właściwą ilość treści. Dozownik łokciowy jest zaopatrzony w dużą dźwignię, jaka jest dostosowana do uruchamiania za pomocą łokcia, dlatego zresztą wzięła się jego nazwa. Dzięki takiemu podejściu nie ma potrzeby naciskania odpowiedniego klawisza dłonią. Przeważnie w odpowiedni sposób są uruchamiane też krany. Niezależnie od tego z jakiego produktu dozownik jest zrobiony czy ze stali lub z tworzywa winien być przekazany do dozowania preparatów czyszczących tj. mających w składzie co najmniej 60% alkoholu etylowego czy izopropylowego. Nie wszelkie produkty jak uszczelki pompki lub sprężyny wykorzystywane dyspenserach do mydła w płynie będą nadawały się do roztworów dezynfekujących. Ponadto należy zwrócić uwagę czy dozownik ma właściwe dokumenty higieniczne np. certyfikat PZH.

Dozownik łokciowy – co należy wiedzieć?

Dozownik łokciowy służy do bezkontaktowego przekazywania płynu medycznego czy mydła oraz jest zwłaszcza pomocny w gabinetach medycznych, oddziałach szpitalnych, salach przedoperacyjnych. Dawkowanie płynu odbywa się poprzez przyciśnięcie łokciem na ergonomicznie stworzoną dźwignię zrobioną ze stali kwasoodpornej. Ogromna zawartość zbiornika, przy dość małych gabarytach, odnajdzie własne wykorzystanie wszędzie tam gdzie istotny jest idealny stopień czystości.

Gdzie sprawdzą się dozowniki do mydła łokciowe?

Dozownik łokciowy do dezynfekcji to narzędzie dedykowane do użytku w miejscach, gdzie zagrożenie powstawania szkodliwych mikroorganizmów jest największe oraz gdzie potrzebne jest utrzymywanie wysokiego stopnia czystości. Dzięki możliwości dozowania preparatu przy pomocy łokcia, zagrożenie utwierdzenia się na dozowniku wynikających z rąk bakterii, drobnoustrojów oraz grzybów zdecydowanie się obniża. Dobrze sprawdzi się w szpitalu, gabinecie medycznym czy stomatologicznym, natomiast też każdej innej instytucji medycznej.