Dekoracje

Efektowne oświetlenie w stylu glamour

Lampy w stylu glamour mienią się różnymi kryształami, ciesząc oczy swoim blaskiem. Lampy inspirowane stylem glamour są synonimem blichtru i przepychu. Geneza tego stylu związana jest z amerykańskim przemysłem filmowym, który powstał w okresie rozwoju art déco. Dekoracje rodem z Hollywood stały się inspiracją do aranżacji luksusowych wnętrz.

Czym wyróżniają się lampy inspirowane stylem glamour?

Lampa inspirowana stylem glamour często jest jednym z ważniejszych elementów nie tylko we wnętrzu w stylu glamour.  Piękne lampy ogrywają nie tylko funkcję praktyczną, lecz również dekoracyjną wnętrza. Znakami rozpoznawczymi tego rodzaju lamp są nie tylko eleganckie detale, lecz także blichtr i przepych. W lampach designerskich dominują kolory czerń, biel oraz blask srebra. Bardzo charakterystycznym detalem dla lamp inspirowanych stylem glamour są szkło oraz kryształy. We współczesnym obliczu stylu glamour dominują przede wszystkim odcienie złota, miedzi i mosiądzu.

Lampy designerskie idealne dopełnienie wnętrza

Efektowne lampy sufitowe inspirowane stylem glamour – jak wybrać najbardziej pasującą do mieszkania. Wybierając oświetlenie do mieszkania należy dopasować je do stylu pomieszczenia, musi tworzyć z danym pomieszczeniem spójną całość. Lampy Maxlight są idealną propozycją dla osób, których lamy powinny wyróżniać się na tle innych dekoracji. Posiadając wysoki sufit w salonie czy jadalni należy zainwestować w wysokiej jakości żyrandol. Dobrze prezentujący się żyrandol powinien być rozmiarami odpowiednio dopasowany do wnętrza w którym się znajduje. Na żyrandolu powinny znajdować się również zdobienia, które nadają designerski charakter. Żyrandole w stylu glamour posiadają niepowtarzalny szyk oraz styl. Jednak żyrandol nie jest przeznaczony do wnętrz z niskim sufitem. Do wnętrz, które posiadają niski sufit najbardziej odpowiednie będą lampy sufitowe, które nie muszą być mało atrakcyjne. Lampy Maxlight są idealne nie tylko do salonów, lecz także jadalni. Lampy designerskie są nowoczesne wykonane – idealne połączenie szkła i chromu. Połączenie szkła i chromu jest nie zwykle eleganckie. Lampa wisząca umieszczona przy samym suficie zajmie bardzo mało miejsca, a jednocześnie pięknie oświetli pomieszczenie.

Styl glamour od kilku sezonów jest jednym z najbardziej gorących trendów wnętrzarskich. Lampy w stylu glamour są synonimem pod czasowej elegancji. Lampy sufitowe pasują do każdego pomieszczenia w domu nadając mu nie tylko elegancji, lecz również modnego desingu.