Domowe porady

Krzyżyki do płytek – zastosowanie

Krzyżyki do płytek to rewelacyjne rozwiązanie, które ułatwia i usprawnia prace remontowo-budowlane. Zarówno w kuchni, jak i łazience są bardzo pomocnym materiałem. Przede wszystkim dzięki nim można równo i estetycznie ułożyć posadzkę czy płytki na ścianie. Małe elementy dają gwarancję, iż przerwa między kaflami będzie zawsze tej samej wielkości, pozwalając na efektowne naniesienie fug. Są niezbędne podczas pracy, której efekty będą zauważalne przez długie lata użytkowania pomieszczenia.

Rodzaje i zastosowanie

Krzyżyki do płytek można dostosować w różnych rozmiarach w zależności od indywidualnych oczekiwań klientów. Z łatwością dopasowany dystans będzie pasował do aranżacji kuchni, łazienki czy przedpokoju. Są one produkowane z dbałością o każdy najmniejszy szczegół. Odpowiednio dobrane produkty mają długie ramiona zakończone kątem prostym. Należy zawsze zwracać uwagę na kształt, aby każde miejsce łączenia miało taki sam rozmiar. Szerokość, jak i również wysokość ramion powinna być taka sama ze względów, przede wszystkim estetycznych. Kolor krzyżyków nie ma żadnego znaczenia, chociaż najczęściej spotykany jest kolor biały. Wykonanie krzyżyków z polietylenu zapewnia dobrą odporność oraz łatwość w użytkowaniu. Gwarantuje to wytrzymałość podczas wyjmowania ich ze spoin.

Odpowiedni rozmiar

Te niewielkie, drobne elementy, jakimi są krzyżyki, sprawiają, że ułożone płytki będą wyglądały atrakcyjnie, a co najważniejsze jednakowo. Zachowany odpowiedni dystans między płytkami wpływa nie tylko na wygląd, ale również na funkcjonalność danego pomieszczenia. Standardowo im większa jest glazura, tym większa powinna być szerokość spoiny. Dzięki nim powierzchnia będzie się prezentować doskonale i perfekcyjnie! Wykończenie pomieszczenia ma posłużyć na lata, dlatego tak ważna jest staranność podczas wykonywanej czynności. Powinna być przede wszystkim równa  i gładka powierzchnia. Z pewnością remont zostanie przeprowadzony szybko i kunsztownie, a cała aranżacja będzie się doskonale prezentować.