Informacje

Efektywne ogrzewanie budynku

Aby uzyskać przytulne ciepło z zimowe, chłodne dni oraz chłód w czasie letnich upałów skorzystać można z najbardziej innowacyjnych rozwiązań. Dają je przede wszystkim klimakonwektory. Są to urządzenia łączące w sobie funkcję zarówno urządzeń grzewczych jak i chłodzących. Jednak przed podjęciem decyzji o ich zakupie warto znać zasady ich działania, budowę oraz efektywność pracy.

Czym jest klimakonwektor?

Najczęściej klimakonwektory spotkać można w biurach oraz budynkach użyteczności publicznej. Są to urządzenia utrzymujące w pomieszczeniu określoną temperaturę. Zawsze warto wiedzieć jaka jest moc cieplna grzejnika wzór określa daną moc w zależności od stopnia izolacyjności cieplnej budynku. Zatem Im bardziej docieplony jest budynek oraz bardziej energooszczędny, tym wartości te są niższe. Natomiast klimakonwektory to urządzenie łączące w sobie skuteczność grzejnika, klimatyzatora, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Co ważne powietrze uzyskane z klimakonwektora Nie jest zbyt suche, dzięki czemu sprzyja alergikom oraz osobom, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia górnych dróg oddechowych. Pomieszczenie wyposażone w klimat konwektory pozwalają oddychać czystym oraz właściwie nawilżonym powietrzem.

Wysoka efektywność cieplna

Nowoczesny klimakonwektor kanałowy jest w stanie utrzymać w pomieszczeniu zadaną temperaturę. Czynnikiem zapewniającym komfort wewnętrzny jest woda. Dlatego klimakonwektory służy ci mogą do dowolnego regulowania temperatury, czyli zarówno do chłodzenia jak i do grzania. Są to zatem urządzenia o bardzo wysokiej funkcjonalności. Okazuje się jednak, że klimakonwektor kanałowy nie stanowi autonomicznego źródła ciepła lub chłodu. Konieczna jest jego współpraca z dodatkowym urządzeniem. Jest to najczęściej agregat wody lodowej. Wśród najczęściej wykorzystywanych klimat konwektorów wyróżnia się kanałowe, podłogowe, kasetonowe, ścienne oraz uniwersalne. Ich budowa jest dość prosta, gdyż składa się z wymiennika, do którego dostarcza się czynnik grzewczy i chłodzący, a także wentylatora, dzięki któremu powietrze jest rozprowadzane na przestrzeni całego pomieszczenia. Niezbędny jest również zawór regulujący dostarczany czynnik we właściwej ilości oraz sterownik, który ma zarządzać pracą urządzenia. Ceny klimakonwektorów uzależnione są od wielkości urządzenia oraz efektywności jego pracy. Ich zakup jest z pewnością opłacalny, gdyż to inwestycja na długie lata w komfort domowników oraz jakość powietrza wewnątrz domu czy mieszkania. Warto zatem korzystać z tego typu Innowacji.