Informacje

Niezastąpione płoty z paneli

Panele ogrodzeniowe to bardzo popularny rodzaj płotów. Korzystają z nich inwestorzy prywatni, instytucje publiczne, a także firmy. Powód to niska cena, świetne właściwości użytkowe oraz wygodny montaż. Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na tego typu konstrukcje?

Rodzaje ogrodzeń

Ogrodzenie posesji możemy wykonać na kilka sposobów. Zdecydowanie najbardziej kosztowne będą konstrukcje wykonywane na indywidualne zamówienie. W tym przypadku chodzi o ogrodzenia z kutego żelaza, a także płoty murowane. Do wyboru mamy też płoty drewniane, betonowe oraz ze zwykłej siatki. W tym wypadku czekają nas mniejsze wydatki, ale musimy się też liczyć z niższymi walorami estetycznymi oraz koniecznością intensywnych zabiegów konserwacyjnych (dotyczy to płotów drewnianych). Jaki zatem rodzaj ogrodzeń sprawdzi się najlepiej, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem, a do tego chcemy zminimalizować koszty związane z montażem? Postawmy na panele ogrodzeniowe, czyli konstrukcje, które możemy nabyć w formie gotowych do złożenia zestawów.

Panele ogrodzeniowe i ich zalety

Płoty z prefabrykowanych paneli mają świetne walory użytkowe, są estetyczne i niedrogie w eksploatacji, a do tego kosztują znacznie mniej od ogrodzeń wykonywanych na indywidualne zamówienie. Panele ogrodzeniowe możemy nabyć w sklepie budowlanym, w hurtowni, a także zamówić bezpośrednio u producenta. W komplecie otrzymamy słupki, wsporniki utrzymujące konstrukcję na miejscu, właściwe przęsła, a także zestaw akcesoriów montażowych z obejmami, śrubami i nakrętkami. Możemy do niego dobrać ogrodzenia frontowe czyli bramy i furtki wejściowe, a także prefabrykowane podmurówki. Montaż takich konstrukcji jest bardzo prosty – wykonamy go samodzielnie, albo zlecimy to zadanie fachowcom. Budowa potrwa ok 1-2 dni. W efekcie otrzymamy bardzo wytrzymały i estetyczny płot, który będzie odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne oraz nie będzie wymagał intensywnej pielęgnacji. W razie awarii jednego z elementów będziemy mogli bez trudu go wymienić.