Domowe porady

Gdzie i kiedy sprawdzi się umywalka Laufen?

Umywalki nablatowe są obecnie bardzo popularne. W tym przypadku główna bryła znajduje się na blacie, a syfon i rury odpływowe są umieszczone pod blatem, na ogół w zamkniętej szafce. Jakie są zalety tego rozwiązania? W jakiej sytuacji sprawdzi się ceramika łazienkowa tego typu? Omówimy tę kwestię na przykładzie produktu marki Laufen – umywalki nablatowej wykonanej z troską o każdy detal.

Laufen umywalka nablatowa – co za nią przemawia?

Już samo zastosowanie blatu jest sporą zaletą, gdyż w ten sposób można uzyskać w łazience dodatkową przestrzeń do przechowywania rozmaitych rzeczy. Na blacie ustawia się na ogół podstawowe kosmetyki i akcesoria. Nie trzeba montować dodatkowych półek np. na mydelniczkę. Dodatkowo za sprawą dość wysokiego rantu, woda nie rozchlapuje się zbyt mocno obok umywalki. Tym samym blat nie jest szczególnie narażony na zniszczenie wskutek kontaktu z wodą. Jest wręcz przeciwnie, można bardzo łatwo utrzymać go w czystości.

Niewątpliwie wyprodukowana przez Laufen umywalka to produkt, który ma jeszcze jeden bardzo ważny atut. Na ogół zestawia się ją z półką czy szafką. To dodatkowe miejsce do przechowywania akcesoriów łazienkowych, a przy okazji szansa na ukrycie mało estetycznych rur i przyłączy. Dotyczy to oczywiście przede wszystkim mebli zamykanych. Poza tym warto wspomnieć o tym, że umywalki nablatowe są po prostu bardzo efektowne pod względem wizualnym.

Laufen umywalka

Kiedy sprawdzi się umywalka nablatowa o owalnym kształcie?

Laufen umywalka nablatowa to element ceramiki łazienkowej, który jest niezwykle estetycznie wykonany. Jednak posiada dość klasyczny kształt, co jest niewątpliwie ukłonem w stronę tradycyjnych rozwiązań. Każda łazienka z owalną umywalką staje się bardziej przytulna i komfortowa. To model funkcjonalny, który pozwala na wykonywanie codziennych czynności higienicznych, a jednocześnie atrakcyjny pod względem wizualnym. Kluczowe znaczenie ma jednak w tym przypadku głębokość. Ta powinna umożliwiać mycie zębów czy rąk bez rozchlapywania wody po blacie czy podłodze.

Nowoczesne aranżacje z umywalkami nablatowymi w roli głównej

Omawiane umywalki nablatowe są przede wszystkim bardzo estetyczne. Z uwagi na raczej cienki rant stanowią element dekoracyjny wnętrza, a jednocześnie są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia natury mechanicznej. Ich kształty są bardzo różnorodne, ale jedne z popularniejszych są modele owalne i okrągłe. Wprowadzają one bowiem do wnętrza nieco spokoju i ciepła. Pasują do aranżacji nowoczesnych, industrialnych i skandynawskich. Zestawić je można z powodzeniem z dodatkami drewnianymi bądź stalowymi. Eksperci polecają przy tym cały czas zakup umywalek w kolorze białym. Są one najbardziej uniwersalne i pasują do różnego rodzaju płytek ceramicznych.

Spore znaczenie ma przy tym wybór odpowiedniej baterii. Do wyboru są modele niskie, wysokie, natynkowe czy podtynkowe. Przy umywalkach okrągłych i owalnych godne polecenia są baterie o miękkich, raczej zaokrąglonych liniach. Całość prezentuje się wówczas niezwykle lekko i subtelnie. Obecnie, jak już zresztą wspomniano, jednak warto to podkreślić, coraz częściej stawia się na modele stojące na blacie.