Meble dla domu

Akcesoria do przedpokoju – jakie wybrać?

Przedpokój to wizytówka mieszkania. Powinien być jednak nie tylko stylowo urządzony, ale także funkcjonalny. Praktyczna przestrzeń umożliwia łatwą organizację podczas wychodzenia oraz wchodzenia do mieszkania. O jakich akcesoriach i meblach do przedpokoju powinniśmy pamiętać?

Siedziska do przedpokoju – praktyczne, lecz niedocenione rozwiązanie
Siedziska do przedpokoju mogą być jednym z elementów mebli lub stanowić osobne akcesorium. W pierwszym przypadku najczęściej towarzyszą wieszakom, szafce na buty oraz lustrze.


Siedziska do przedpokoju mogą także kryć w sobie miejsce do przechowywania. Takie modele to swoistego typu kufry, w których można przechowywać nie tylko obuwie, ale także czapki, szaliki czy rękawiczki.


Siedziska do przedpokoju są niezwykle praktycznym meblem, zwłaszcza w mieszkaniach, w których są dzieci oraz osoby starsze. Ułatwiają zakładanie obuwia bez konieczności schylania się. Zazwyczaj ich wierzchnia strona obita jest miękkim materiałem z pianką – zapewnia to komfort siedzenia.


Pufy do przedpokoju – alternatywa dla siedzisk
Alternatywą dla siedziska do przedpokoju mogą być wygodne pufy, które będą pełniły podobne zadanie. Wewnątrz pufy można znaleźć miejsce do przechowywania drobiazgów, takich jak zimowe czapki i szaliki czy też płaszcze przeciwdeszczowe.

przedpokój meble

Pufy do przedpokoju świetnie spiszą się w większości wnętrz – zarówno nowoczesnych, jak i tradycyjnych. To stylowe i praktyczne rozwiązanie, które może być dopełnieniem każdego pomieszczenia.


Pojemna szafa na ubrania do przedpokoju
Obowiązkowym elementem każdego przedpokoju jest pojemna szafa na ubrania. W większych pomieszczeniach można zdecydować się na mebel pod zabudowę, w mniejszych natomiast pozostają gotowe rozwiązania. Szafa powinna pomieścić odzież wierzchnią wszystkich domowników. Wybierając siedziska do przedpokoju, należy kierować się stylem pozostałych elementów wystroju wnętrza, w tym także szafy.


Lustro do przedpokoju
Kolejnym akcesorium, którego nie może zabraknąć w przedpokoju, jest lustro. To w nim domownicy przeglądają się przed wyjściem z mieszkania i dokonują ostatnich poprawek w swoim wyglądzie. Duże lustro na większą część ściany oraz pufy stanowią idealne zestawienie do nowoczesnych wnętrz. Ponadto duże lustra są wskazane do niewielkich przedpokojów, tak aby optycznie powiększyć pomieszczenie.