Dom dla rodziny

Jaką lampę wybrać do salonu

Lampy wiszące to chyba najczęściej wybierany rodzaj oświetlenia do salonu. Bardzo często stanowią one główne źródło światła, dlatego ważne by poza wyglądem spełniały odpowiednie parametry techniczne, dostosowane do naszego trybu życia. Decydując się na funkcjonalną, a zarazem efektowną lampę lub elegancki żyrandol, możemy nadać naszemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Lampy dostępne na rynku

W ofercie dużych sklepów meblowych lub profesjonalnych salonów z oświetleniem znajdziemy podobne propozycje, które będą się różnić jakością i ceną. Do wyboru są lampy wiszące mające jeden lub więcej kloszy albo imponujące żyrandole wyposażone nawet w kilkanaście żarówek. To, na który typ się zdecydujemy, w dużej mierze zależy od preferowanego przez nas stylu oraz funkcji, którą będzie pełnił salon. Jeśli w głównym pomieszczeniu naszego domu planujemy również pracować, lepiej wybrać model, który pozwala na nakierowanie światła na odpowiedni punkt. Chcą natomiast podejmować w salonie gości i oddawać się chwilom relaksu, możemy postawić na dający klimatyczne światło żyrandol.

Lampy wiszące wysokiej jakości znajdziesz pod adresem: https://www.lights.com.pl/Lampy-wiszace-zyrandole-244k/

Jak dobrać rozmiar lampy do wnętrza?

Rozmiar i styl lamp zależy od wielkości pomieszczenia oraz atmosfery w nim panującej. Do dużego salonu nie powinniśmy wybierać wielu, małych źródeł światła. Dużo lepiej będą się w tej sytuacji prezentować pokaźnych rozmiarów żyrandole i lampy wiszące z dużymi kloszami. W małej kawalerce lepiej zdecydować się na mniej rzucające się w oczy rozwiązania, spełniające typowo funkcjonalną rolę. Drobne, delikatne oświetlenie nie przytłoczy małej powierzchni mieszkalnej.

Różne style lamp

Model lampy, który wybierzemy, musi być dopasowany do charakteru wnętrza. Jeśli całość mieszkania urządzona jest w stylu skandynawskim, wybierzmy punkty świetlne wykonane z naturalnych materiałów, jak np. drewno, czy szkło. W nowoczesnych klimatach sprawdzą się wszelkie geometryczne formy stalowe i plastikowe. Wnętrze loftowe świetnie uzupełnią wielkie reflektory oraz lampy w postaci żarówek na kablach owiniętych wokół belki, a styl glamour doskonale zagra z kryształowym żyrandolem. Dla romantyczek czy zwolenników klasyki można polecić klosze z tkaniny gładkiej lub ozdobionej kwiatami. Nie możemy też zapomnieć o nieśmiertelnych, przybierających różne formy, papierowych lampionach, które wypromowała pewna szwedzka marka. Sprawdzą się one np. w mieszkaniach na wynajem, ponieważ ich cena nie jest zbyt wysoka, a design wpisuje się w gust większości ludzi.

Wybierając lampy do naszego mieszkania, musimy pamiętać przede wszystkim o tym, aby były one funkcjonalne i żeby nam się podobały. W końcu będziemy patrzeć na nie codziennie, a fakt, że stanowią główne źródło światła, dodatkowo przykuje naszą uwagę.

Materiał przygotowany we współpracy z Sklep z oświetleniem Pstryk – dystrybutora wysokiej jakości oświetlenia i akcesoriów.