Podłogi w domu

Bezpyłowe cyklinowanie parkietu i podłóg – skuteczna renowacja

Drewniane podłogi są piękne, sprawdzone i ponadczasowe. Zawsze są w modzie, prezentują się doskonale i podkreślają charakter aranżacji wnętrza. Mieszkanie z nimi jest ciepłe, przyjemne i przytulne. Wykonanie takiej podłogi nie jest tanie, ale warto podjąć tę inwestycję. Dobrze zaprojektowana i zrobiona podłoga z drewna będzie nam służyła przez lata. Trzeba jednak pamiętać o pielęgnacji drewnianej podłogi, gdyż z czasem może ulec zniszczeniu. Nie ma znaczenia, z jakiego rodzaju drewna wykonana jest nasz parkiet. Można go po pewnym czasie odświeżyć, zlecając profesjonalistom cyklinowanie podłogi.

Cyklinowanie – renowacja powierzchni drewnianych podłóg Gdańsk

Cyklinowanie stanowi doskonałą i najlepszą metodę oczyszczania i odświeżania każdej drewnianej powierzchni podłogi. Profesjonalnie przeprowadzone polega na zdarciu zniszczonej warstwy drewna z parkietu za pomocą cykliniarki. Trudno to zrobić za jednym razem. Zazwyczaj proces ten musi odbywać się w kilku etapach. Dokładne usunięcie wszelkich zabrudzeń powinno ograniczać się do jak najmniejszej ilości zerwanego drewna z powierzchni podłogi. W trakcie renowacji parkietu, by dokładnie wygładzić powierzchnię podłogi, usunąć rysy i przebarwienia, używa się też papieru ściernego różnego rodzaju. Jeżeli podłoga była bardzo zniszczona, nie pielęgnowało się jej lata, trzeba wykorzystać do jej renowacji specjalną substancję uzyskaną z żywicy i pyłu powstałego w wyniku szlifowania powierzchni.

Jeżeli szukasz prawdziwych specjalistów w tej branży, to z czystym sumieniem możemy polecić cyklinowanie parkietu Gdańsk.

Najmniej inwazyjną metodą, która przy sczyszczeniu powierzchni nie wytwarza nadmiernego unoszenia się pyłu, jest bezpyłowe cyklinowanie parkietu i podłóg. Wykonuje się je na profesjonalnych i markowych maszynach zagranicznych. Po tym etapie czyszczenia warto przeprowadzić dodatkową renowację (wypełnianie braków w powierzchni podłogi, lakierowanie, olejowanie oraz wygładzanie podłogi maszyną wolnoobrotową).

Zalety z cyklinowania parkietu i podłóg

Metoda cyklinowania coraz bardziej zyskuje na popularności. Po czyszczeniu i renowacji powierzchnia drewnianej, parkiet wygląda jak nowy. Bardzo ważne jest fakt, że cyklinowanie nie wymaga rewolucji remontowej w domu. Nie ma potrzeby wymiany podłogi na nową. Dobrze przeprowadzone cyklinowanie, najlepiej bezpyłowe nie produkuje nadmiernej ilości kurzu i pyłu w mieszkaniu, a efekt wykonanej pracy pozytywnie nas zaskakuje i cieszy. Odświeżony parkiet wygląda jak nowy i co dopiero położony. Cyklinowanie jest również o wiele tańsze niż całkowita wymiana podłogi na nową. Jeżeli zależy nam na tym, żeby nie wydać dużo środków na remont, lepiej zamówić usługę cyklinowania, niż zlecić wykonanie nowego parkietu czy podłogi z drewna. Stary odświeżony parkiet ma swój urok, nawet lepszy, niż nowy. Warto więc zainwestować, najlepiej w bezpyłowe cyklinowanie parkietu i podłóg, by przez następne długie lata cieszyć się starą podłogą, która wygląda jak nowa.

Opublikowane informacje są wynikiem współpracy z naszym partnerem – Woodstrong Dariusz Rola.