Dom dla rodziny

Jak ciekawie zaaranżować strefę basenową?

Na to pytanie wiele ludzi poszukuje w sieci praktycznych rad i wskazówek. Aby nieco ułatwić przyszłym konsumentom basenów zadanie postanowiliśmy podzielić się dodatkami, które urozmaicą strefę basenową każdego domu, tarasu, a nawet obiektu turystycznego. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami na piękny basen. 

Atrakcje wodne 

Niezastąpione elementy każdego parku rozrywki. Bez tych akcesoriów pływanie stałoby się rutynową czynnością. Aby wszystkie baseny w strefie nie były sportowymi instaluje się wyposażenie dodatkowego. Na przykładzie https://folkpool.pl/wyposazenie-akcesoria-do-basenu/ muszę podać kilka istotnych urządzeń. Oto małe podsumowanie wraz z opisem. 

Przeciwprądy – urządzenia do wytworzenia specjalnych warunków pływackich. Za pomocą dysz pod wysokim ciśnieniem pływającym może mieć uczucie dryfowania. Za pomocą sprzętu o plastikowej oraz metalowej konstrukcji tworzy się basen z możliwością unoszenia na wodzie. Stworzenie tego rodzaju udogodnienia jest dobre w basenach treningowych. Właściwości te przydają się w szkółkach pływackich oraz wszędzie tak, gdzie nauka oraz treningi pływackie znajdą swoje zastosowanie. Przeciwprądy sprawdzają się podczas wodnych zajęć fitness. Możliwość domieszania powietrza do wodny strumieni to dobra okazja do stworzenia miejsc z hydromasażem. 

Jet stream – ciekawa alternatywa dla basenów pływackich oraz wodnych parków rozrywki i stref basenowych. Narzędzie to tworzy na gładkiej tafli wody rwącą rzekę. Strumień jest tak silny, że z powodzeniem nadaje się do nauki pływania. Nurt rzeczny to doskonała rozrywka dla najmłodszych. Nastolatkowie w bezpiecznych warunkach mogą poczuć się jak w spływie kajakowym. Nurt daje poczucie adrenaliny ale nie porywa gwałtownie oraz w niekontrolowany sposób przemieszcza pływającego. Korzystanie z Jet stream nie powoduje zagrożenia dla zdrowia oraz życia użytkowników basenu. 

Masażery wodne – w akcesoriach nie może zabraknąć wodnego masażera. To rozwiązanie czyni nasze baseny przystępnych dla każdego. Jeśli chcesz nieco odpocząć, nie zależy Ci na pływaniu lub nie potrafisz pływać rekreacyjny basen z masażem to dobre rozwiązanie na spokojny relaks w wodzie. Aby móc osiągnąć taki efekt możesz wybrać masażer siedzący (w postaci deski montowanej na schodach) albo stojący (drobne dysze montowane na ściankach basenu). 

Oświetlenie 

Na stronie https://folkpool.pl/oswietlenie-do-basenu-ogrodowego/ znalazła się masa pomysłów na ciekawe oświetlenie. Dzięki nim każdy ogród będzie mógł liczyć na ciekawy klimat. Basen z podświetleniem wyróżni Twój ogród pośród wszystkich. Nie można zapominać o funkcjach praktycznych. Oświetlenie pozwala na spędzanie nad basenem każdego wolnego wieczoru. Oświetlenie basenu wraz z funkcją grzewczą pozwala na pływanie nawet w zimie. Dzięki czemu nasza przestrzeń basenowa może funkcjonować cały rok. Wygodne lampy halogenowe oraz żarówki LED to sposób na jasne światło na dno basenowe.