Domowe porady

Jak zastosować szkło w domu jednorodzinnym?

Jeszcze całkiem niedawno, szklane wykończenia elewacji i elementy aranżacji wnętrz, kojarzone były raczej z różnego rodzaju biurowcami. Dziś zalety szkła docenia znacznie szersze grono inwestorów i osób prywatnych. Tym samym zaczyna ono coraz częściej pojawiać się w nowoczesnych aranżacjach, stanowiąc ich podstawowy element, wpływający na walory estetyczne pomieszczeń. Jak wykorzystać szkło, projektując dom jednorodzinny? Zapoznaj się z naszymi propozycjami.

Dlaczego warto wybrać szkło?

Szkło warto wybrać z kilku ważnych powodów. To przede wszystkim walory estetyczne, bo szkło idealnie wpisuje się w nowoczesne aranżacje. Wygląd szklanej tafli można idealnie wkomponować w styl pomieszczenia, nadając mu przy tym wyjątkowy charakter. Szkło jest również funkcjonalne, a zarazem w pełni bezpieczne, co jest niezwykle ważne dla większości użytkowników i właścicieli domów, mieszkań i lokali użytkowych. Współcześnie szkło stanowi również najciekawszą alternatywę dla stosowanych do tej pory płytek i tapet, odchodzących powoli do przeszłości.

Czy szkło w łazience ma sens?

Oczywiście, że tak. Łazienka może stać się nawet swoistym szklanym królestwem, jeśli tylko jej właściciel ma takie życzenie. Szkło stanowi idealny materiał nie tylko na kabiny prysznicowe. Można z niego wykonać również fronty szafek łazienkowych, parawany nawannowe, a nawet różnego rodzaju dekoracje. Ze szkła tworzone są również systemy przesuwne. Wszystko zależy w tym przypadku od wielkości pomieszczenia oraz jego aranżacji. Decydując się np. na lustra na wymiar Kraków będzie idealnym miejscem, w którym zakupić można tego rodzaju produkty, idealnie komponujące się z wystrojem i wpasowujące się w dostępną przestrzeń.

Balustrady szklane Kraków

Jak zastosować szkło w kuchni?

Szkło w kuchni może być idealnym rozwiązaniem. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy zależy nam na modułowości przestrzeni. Co to oznacza w praktyce? Nowoczesne systemy przesuwne umożliwiają chociażby oddzielenie otwartej kuchni od pozostałej części mieszkania, jeśli zajdzie taka potrzeba. Ze szkła wykonać można również drzwi wejściowe do pomieszczenia. W takich przypadkach zdecydowanie lepiej postawić na mleczną taflę, która doświetli wnętrze, izolując je jednak od wzroku pozostałych domowników. Szklane tafle z powodzeniem zastępują również tapety czy płytki, a indywidualnie dobrane nadruki, nadają wnętrzom wyjątkowego stylu, budując klimat, będący odzwierciedleniem charakteru właściciela domu.

Czy szklane drzwi i schody pasują do nowych aranżacji?

Szklane drzwi idealnie wpiszą się w aranżację, niezależnie od tego, do jakiego pomieszczenia będą prowadzić. Ważny jest w tym przypadku dobór kolorów czy nadruku, który będzie komponował się ze stylem i klimatem wnętrza. Właściciele domów jednorodzinnych coraz częściej decydują się również na szklane schody. Szklane balustrady nadają konstrukcji nieco lekkości i wprowadzają walory estetyczne do pomieszczeń. Są one stabilne, bezpieczne, a przede wszystkim nowoczesne, co pozwala idealnie dopasować je do współczesnych aranżacji. Ciekawe rozwiązania obejrzeć można np. na stronie https://www.housekrup.pl/oferta/zabudowy-caloszklane-krakow, gdzie przedstawione zostały przykładowe aranżacje jednej z wiodących na rynku firm.

Jak wykorzystać szkło na zewnątrz budynku?

Dużą popularnością cieszą się współcześnie również szklane balustrady, montowane przy balkonach i tarasach. Rosnące zainteresowanie dotyczy również wykonanych ze szkła zadaszeń. To nieszablonowe rozwiązania, które zyskują coraz więcej zwolenników i na stałe wpisują się w wygląd domów jednorodzinnych.