Domowe porady

Myjka i robot do okien, czyli mycie okien nie było nigdy tak proste jak teraz

Mycie okien kojarzy ci się z wysiłkiem, smugami i walką o to, by okna były czyste i lśniące. Pora odstawić tradycyjną przyssawkę oraz szmatkę. Wybierz myjkę do okien lub robota do mycia okien. Urządzenia te pozwolą ci na umycie okien szybko, bez niepotrzebnego wysiłku. Okna będą czyste jak nigdy wcześniej. Jak wybrać odpowiednią myjkę do okien i na co zwracać uwagę?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak wybrać dobrą myjkę do okien
  • czy robot do mycia okien to dobre rozwiązanie

Na rynku znajdziemy wiele myjek do okien, które realnie wspomogą nasz wysiłek w czyszczeniu tego elementu wyposażenia domu. Możemy wybierać spośród wielu modeli profesjonalnych lub do użytku domowego. Poszczególne myjki różnią się długością przyssawki, długością działania bez ładowania czy pojemnością pojemniczka na brudną wodę.

Mycie okien z użyciem myjki – dlaczego warto w nią zainwestować?

Dzięki myjce do okien możemy w łatwy i szybki sposób umyć okna. Nie musimy męczyć się z ręcznym rozprowadzeniem płynu i przyssawką. Mechaniczna myjka do okien szybko wessie wodę z okien, nie pozostawiając smug oraz zacieków. Myjką do okien umyjemy sporą ilość okien w bardzo krótkim czasie, bez konieczności ładowania. Do tego w zestawie do myjki do okien możemy także dokupić specjalne kijki, które ułatwią nam mycie okien dachowych czy okien umieszczonych na wyższej wysokości. Dzięki temu unikniemy wspinania się na parapety bądź stawania na stołku lub drabinie. Myjki do okien zwiększają nasze bezpieczeństwo, a także ułatwiają pracę przy myciu okien.  

Nie musimy przy tym stosować kilku ściereczek oraz innych akcesoriów. Wystarczy nam pojemnik na płyn oraz myjka do okien. Możemy także dokupić specjalnie dedykowane płyny do mycia okien, które nie tylko ładnie pachną, ale potrafią wyczyścić nawet najbardziej zabrudzone okna.

Tradycyjne mycie okien płynem powoli odchodzi w przeszłość. Dzięki myjkom nasze szyby okienne są czyste i lśniące, a czyszczenie okien zajmuje dużo mniej czasu. Do czyszczenia zostają nam jedynie ramy okienne, które można umyć płynem do mycia naczyń. 

Myjka do mycia okien – jak dobrać je do naszych indywidualnych potrzeb?

Akcesoria do okien warto dostosować do naszych indywidualnych potrzeb, czyli ilości okien i powierzchni przeznaczonej do mycia. Myjka do okien Karcher oraz myjki innych producentów mają bowiem różne parametry techniczne. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na długość ssawki. Warto wybrać taką, która będzie optymalna do rozmiaru naszych okien. Nie bez znaczenia będzie także pojemność pojemniczka na brudną wodę, jeśli bez wylewania brudnej wody chcemy umyć wszystkie okna. Ważnym elementem będzie także długość działania myjki do okien bez konieczności ładowania. Są one bowiem w większości myjkami akumulatorowymi i co jakiś czas wymagają one ładowania. W zależności od zaawansowania modelu myjka do okien może pracować bez ładowania od 30 do nawet 90 minut. Większość dostępnych myjek do okien w popularnych sklepach ze sprzętami AGD to myjki do użytku domowego. Z łatwością wybierzemy myjkę do okien odpowiednią do naszych indywidualnych potrzeb.

A może robot do mycia szyb? Czy warto nim myć okna?

W przypadku, gdy mamy dużą ilość szklanych powierzchni do mycia dobrym rozwiązaniem może okazać się robot do mycia okien. Jest to urządzenie, które wystarczy umieścić na oknie, a ono samo zaczyna jeździć po powierzchni szyby na zasadzie podobnej, jak automatyczny odkurzacz. Dzięki temu mycie okien w dużej ilości nie jest męczące i trwa dużo szybciej. Dodatkowo mamy czyste okna bez smug, a mycie szyb jest czystą przyjemnością. 

Obecnie nie są to urządzenia należące do tanich, jednakże w przypadku, gdy mamy dużo okien i tracimy dużo czasu na mycie, warto zainwestować w nowoczesny sprzęt i poświęcić ten czas na inne czynności.