Dekoracje

Jak zrobić nowoczesną narzutę, którą można powiesić na ścianie

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​nie jestem quilter i nigdy nie pikowałem w życiu ani jednej rzeczy. Ale lubię szyć proste linie i kształty razem i tworzyć proste, nowoczesne wzory kołder. Dzisiaj pokażę ci, że tworzenie kołdry jest dużo łatwiejsze niż myślisz.

Jak zrobić nowoczesną geometryczną kołdrę

kredyt: Jeran McConnel

kołdra z rośliną
kołdra na łóżku

Uwielbiam odważne wzory graficzne, a ten dywanik od Anthropologieprzykuł moją uwagę. Od razu zauważyłem, że ten zabawny, niemal optyczny wzór iluzji składa się z wielu trójkątów złożonych razem. Poszedłem więc do sklepu z tkaninami po moje bezbarwne zestawienie. Gdy spojrzysz na ten gotowy element, może wydawać się on zniechęcający i niemożliwy, ale tak naprawdę to tylko jeden mały kwadrat na raz, wszystkie proste szycie.

Krok 1 Pranie wstępne tkaniny

Pranie wstępne tkaniny. Ten krok jest opcjonalny, ale aby upewnić się, że tkanina nie kurczy się po złożeniu kołdry, zalecam pranie i suszenie tkaniny. Należy również myć ciemności oddzielnie od świateł.

tkanina prania wstępnego

Krok 2 Prasuj tkaninę

Prasuj tkaninę płasko, a następnie wycinaj kwadraty. Wytniesz 7-calowe kwadraty. Dla rozmiaru kołdra utworzonego w tym samouczku będziesz potrzebować około 58 kwadratów w każdym z trzech kolorów – to da ci kilka dodatków. Użyłem noża obrotowego i maty do cięcia kwadratów.

wyciąć 7 "kwadratów

kredyt:

Krok 3 Narysuj linię ukośną

Narysuj ukośną linię na środku połowy białych kwadratów i wszystkich czarnych kwadratów. Na białej tkaninie proponuję kolorowe zmywalne długopis z tkaniny, a na czarnym kredkę z białej tkaniny.

narysuj linię na środku

kredyt:

narysuj linię na środku

kredyt:

Krok 4 Umieść tkaninę w parach

Umieść tkaninę parami: biały z białymi i czarnymi z szarymi, dobrymi bokami tkaniny razem. Zszyj po obu stronach linii na tkaninie, pozostawiając naddatek szwu 1/4 cala. Pracuj w dużych partiach i zszyj jeden po drugim, nie przecinając nici między sobą, a następnie zszyj drugą stronę każdego z nich.

szyć po obu stronach linii

kredyt:

Krok 5 Odetnij linię

Gdy wszystkie zostaną zszyte po obu stronach środkowej linii, użyj noża obrotowego, aby obciąć linię.

przeciąć linię

kredyt:

Krok 6 Otwórz nowe kwadraty

Otwórz dwa utworzone trójkąty. Złóż szwy i wyprasuj je na płasko.

żelazne szwy otwarte

kredyt:

Krok 7 Rozłóż wzór

Kiedy już zrobisz wszystkie kwadraty,. Zrobiłem kopalnię na 13 kwadratów na 13 kwadratów (aby zrobić kołdrę o rozmiarze królowej).

układać wzór

kredyt:

Krok 8 Szyj rzędy razem

Zacznij szyć rzędy kwadratów razem, zawsze przy użyciu szewu 1/4 cala.

szyć kwadraty razem

kredyt:

Krok 9 Prasowanie szwów

Złóż wszystkie szwy i otwórz je na płasko.

żelazne szwy otwarte

kredyt:

Krok 10 Szyj rzędy razem

Następnie zszyjesz szyte rzędy razem. Ponownie zastosuj naddatek szwu 1/4 cala.

szyć rzędy razem

kredyt:

Krok 11 Ustaw swoje szwy

Kiedy szyjesz rzędy razem, upewnij się, że dopasowujesz rogi kwadratów podczas jazdy. Nawet jeśli jesteś bardzo ostrożny przy cięciu i pomiarze, niektóre kwadraty po prostu stają się nieco krótsze niż inne. Jeśli jednak przytrzymasz lub przypniesz rogi razem podczas szycia, możesz rozciągnąć jeden z kwadratów, aby dopasować się do drugiego. Aby kołdra wyglądała prosto i schludnie, rogi kołdry muszą się jak najlepiej dopasować.

trzymaj linie proste

kredyt:

Teraz możesz cofnąć kołdrę, czy nie. Jeśli zdecydujesz się powiesić kołdrę na ścianie jako wieszak, możesz po prostu obrócić krawędzie. Możesz też użyć go jako kołdry. Zdecydowałem się na proste pikowanie maszynowe i „szycie w rowie”, co oznacza, że ​​zszywasz niektóre szwy w celu przymocowania materiału podkładowego i mrugnięcia do przodu kołdry.

kołdra na łóżku

kredyt:

kołdra na ścianie

kredyt:

kołdra z fotelem motylkowym

Jeden komentarz do “Jak zrobić nowoczesną narzutę, którą można powiesić na ścianie

  • Prasuj tkaninę płasko, a następnie wycinaj kwadraty. Wytniesz 7-calowe kwadraty.

Możliwość komentowania została wyłączona.