Dom dla rodziny

Drewniana ściana ze starych palet

Drewniane akcentowe ściany są popularne od dawna ze względu na ciepło i teksturę, które dodają do pokoju, nadając mu rustykalny klimat kabiny. Ponieważ palety można znaleźć lub uzyskać za niewielką opłatą, mogą one być niedrogą opcją, aby całkowicie zmienić wygląd i charakter pokoju, w jedno popołudnie.

Ściana z akcentem drewnianej palety pomiędzy dwoma regałami

kredyt: Shades of Blue Interiors

Rzeczy, których potrzebujesz

 • Palety drewniane, 4 lub więcej, w zależności od rozmiaru ściany (stempel HT)
 • Piła szablasta z tarczą tnącą do metalu 14 TPI
 • Szlifierki orbitalnej
 • Papier ścierny, ziarno 150
 • Bejca na bazie oleju, jasnoszara (opcjonalnie)
 • Gumowe rękawiczki
 • Kawałek tkaniny lub szmaty
 • Wyszukiwarka stadnin
 • Wiertarka bezprzewodowa
 • 1 x 3 deski, 8 stóp długości, 6 lub 1 na każde badanie na ścianie
 • Wewnętrzne wkręty do drewna, 8 cali na 2 1/2 cala, około 50
 • Miarka
 • Piła tarczowa lub piła ukośna
 • Gwoździarka akumulatorowa lub pneumatyczna
 • 1 3/4-calowe gwoździe, 18-ga, jeśli używasz gwoździarki akumulatorowej
 • Deska 1 x 3, długość 8 stóp, dla ścieżek przewodów (opcjonalnie tylko dla telewizora)
 • Taśma (opcjonalnie tylko do montażu telewizora)
 • Puzzle

OSTRZEŻENIE: Palety ze znaczkiem „HT” (co oznacza obróbkę cieplną) są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Palety ze znaczkiem „MB” zostały poddane obróbce chemicznej i NIE są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Jeśli paleta nie ma stempla, sprawdź jej pochodzenie i użycie (upewniając się, że nie była używana do wysyłania chemikaliów, pestycydów lub innych szkodliwych materiałów, które mogłyby przenosić bakterie), przed szlifowaniem i użyciem w pomieszczeniach.

Znaczki paletowe

kredyt: USDA APHIS

WSKAZÓWKA: Standardowa deska do palet ma długość około 50 cali. Na palecie znajduje się sześć do ośmiu użytecznych desek na stronę, a więc w sumie 48 do 64 stóp liniowych desek o wymiarach 1 na 4 cale (w przybliżeniu). Określ, ile palet potrzebujesz, mnożąc długość ściany akcentu przez szerokość (aby uzyskać całkowity obszar) i podziel tę liczbę przez obszar, który zajmie jedna paleta (całkowita stopa liniowa x. 3 stopy (szerokość palety deski).

4 ułożone palety

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 1: Zabierz palety

Za pomocą piły tłokowej z brzeszczotem do cięcia metalu przeciąć gwoździe, które przytrzymują paletę na miejscu (cztery miejsca na jednej płycie). Będziesz musiał przesunąć ostrze między ramą palety a deską paletową, gdzie przymocowane są gwoździe, a następnie włączyć piłę, aby ją przeciąć. Piła powinna przecinać paznokcie w około 30 sekund, więc jeśli trwa dłużej, prawdopodobnie przycinasz drewno pod kątem i tniesz. Wyreguluj i upewnij się, że ostrze jest proste.

Przecinanie gwoździ na deskach palet

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 2: Sand and Stain the Pallet Wood

Drewno paletowe jest notorycznie szorstkie, więc prawdopodobnie konieczne będzie pewne szlifowanie. Użyj papieru ściernego o ziarnistości 150 z szlifierką oscylacyjną do szlifowania powierzchni i krawędzi, aby odpryski zniknęły, a powierzchnia była w większości gładka. Niektóre ziarna przedstawiające fakturę i brzeszczoty pokazują charakter drewna, więc wiele szlifowania nie jest potrzebne.

Ponieważ szlifowanie desek paletowych może ujawnić „nowsze” lub jasniejsze drewno, można lekko nałożyć na deski wyblakłą szarą plamę za pomocą szmaty i rękawic. Ta szara plama przywróci wygląd starego drewna. Po wyschnięciu plamy lekko i szybko przeszlifuj deski ponownie, aby zniszczyć drewno i sprawić, że będzie mniej zauważalne w miejscu naniesienia plamy.

Szlifowanie i barwienie drewna paletowego

kredyt: Shades of Blue Interiors

Deski paletowe gotowe do przymocowania do ściany powinny być suche, wolne od odprysków i pyłu.

Barwione i szlifowane drewno

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 3: Usuń wszystko ze ściany

Przygotuj ścianę, na której zostaną przymocowane deski paletowe, usuwając z niej wszystko. Wyciągnij wszystkie meble, które stoją pod ścianą, aby zapewnić miejsce do mocowania desek. Jeśli planujesz zamontować telewizor na ścianie, przymocuj go do ściany w wybranym miejscu.

Pusta ściana przygotowana na drewno paletowe

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 4: Znajdź ćwieki i przymocuj deski do ściany

Używając celownika, zaznacz, gdzie znajdują się kołki na ścianie. Użyj piły tarczowej lub piły ukośnej do cięcia 1 x 3 desek do wysokości ściany (odejmując wysokość listwy przypodłogowej i listwy koronowej). Przymocuj deski 1 x 3, wyśrodkowane na oznaczeniach słupków, za pomocą bezprzewodowej wiertarki i 2 wkrętów do drewna 1/2 cala. Wystarczy około pięciu śrub na płytę.

Znajdowanie szpilek i mocowanie 1x3s

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 5: Stwórz ścieżkę dla przewodów (opcjonalnie dla telewizora)

W przypadku montażu telewizora na ścianie, aby ukryć przewody (w przypadku Internetu, zasilania, głośników itp.), Należy utworzyć ścieżkę dla przewodów podążających za deskami palet. Wytnij małe kątowe kawałki płyty 1 x 3, aby utworzyć tę ścieżkę, upewniając się, że nie utworzysz kątów 90 stopni. Skręt o 30 do 45 stopni będzie łatwiejszy do podążania za drutami, bez zaczepienia. Przymocuj te deski za pomocą gwoździ 3/4 cala i gwoździarki elektrycznej w płytach kartonowo-gipsowych, gwoździując w dół.

Deski przymocowane do ściany drewnianymi ścieżkami do przewodów

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 6: Dołącz płyty paletowe

Gdy wszystkie 1 x 3 są przymocowane do kołków na ścianie, zacznij mocować deski paletowe do desek 1 x 3, używając 1 3/4-calowych gwoździ i gwoździarki elektrycznej. Upewnij się, że zatrzasnąłeś deski podczas mocowania każdego rzędu. Staraj się, aby dwa szwy nie znajdowały się bezpośrednio nad sobą w sąsiednich rzędach.

Mocowanie desek paletowych do 1x3s

kredyt: Shades of Blue Interiors

Jeśli telewizor zostanie zamontowany na ścianie z akcentem palety, zmierz go z tyłu telewizora, gdzie znajduje się osprzęt montażowy, i zaznacz odpowiednią przestrzeń na ścianie wokół zespołu montażowego, aby zapewnić miejsce do zamontowania telewizora.

WSKAZÓWKA: Jeśli uchwyt telewizora ma opcję przechylania, będziesz musiał uruchomić 1 x 3 s za urządzeniem montażowym. Zamiast mocować jednostkę montażową bezpośrednio do kołków w płytach kartonowo-gipsowych, będzie ona przymocowana do desek 1 x 3, które są przymocowane do płyty gipsowo-kartonowej i kołków. Zwiększa to przestrzeń między telewizorem a deskami palet, dzięki czemu telewizor może nadal się przechylać.

W połowie ukończona ściana akcentu palety

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 7: Uruchom przewody pod deskami (opcjonalnie do montażu telewizora)

Jeśli telewizor zostanie zamontowany na ścianie, po przymocowaniu kilku pierwszych desek palet, przeprowadź przewody przez ścieżki utworzone w kroku 5. Przyklej je tymczasowo na miejscu, zdejmując taśmę tuż przed przymocowaniem nad nią deski.

Przewody biegnące przez ścieżki pod mocowaniem telewizora

kredyt: Shades of Blue Interiors

OSTRZEŻENIE: Przy mocowaniu desek paletowych do przewodów należy uważać, aby nie przygwoździć w miejscu prowadzenia przewodów. Zwróć szczególną uwagę na to, gdzie są szczeliny w 1 x 3 płytach słupkowych i nie wbijaj w te obszary, aby uniknąć uszkodzenia przewodów.

WSKAZÓWKA: Aby upewnić się, że okablowanie jest zgodne z kodem elektrycznym , użyj zestawu zarządzania zasilaniem, aby uruchomić kable telewizyjne i kable za ścianą palety. Istnieje wiele opcji do wyboru online, które są łatwe do zainstalowania.

Krok 8: Pomiar i obcinanie punktów sprzedaży

Jeśli konieczne jest wycięcie w desce paletowej, aby zrobić miejsce dla wylotu, zmierz odległość, z której wylot zaczyna się od najbliższej ściany, szerokość wylotu (umożliwiając pewien luz), a wysokość, którą wycięcie musi być . Należy pamiętać o wylocie i pokrywie, ponieważ płytę montażową należy zamontować równo z płytą gipsowo-kartonową, a nie z drewnem paletowym. Oznacz te pomiary na desce palety i wyciąć za pomocą wyrzynarki przed przymocowaniem do ściany.

Ukończona ściana z akcentem paletowym z zamontowanym telewizorem

kredyt: Shades of Blue Interiors

Krok 9: Hang TV (opcjonalnie)

W przypadku montażu telewizora na ścianie należy najpierw podłączyć przewody, a następnie zawiesić telewizor na module montażowym. Prosta półka może być zainstalowana pod telewizorem, aby pomieścić głośnik i elementy dekoracyjne, wkręcając drewniane wsporniki w deski i ustawiając drewnianą deskę na górze. Ponieważ drewniane deski są przymocowane do kołków, wsporniki nie muszą być przymocowane do tych samych 1 x 3 kołków pod deskami.

Ściana z akcentem paletowym

kredyt: Shades of Blue Interiors

Powiesić dowolną grafikę, wcisnąć meble z powrotem na miejsce i cieszyć się dekoracją wokół nowej ściany akcentu.

Przed i po ścianie akcentu palety

Jeden komentarz do “Drewniana ściana ze starych palet

 • Palety ze znaczkiem „HT” (co oznacza obróbkę cieplną) są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach. Palety ze znaczkiem „MB” zostały poddane obróbce chemicznej i NIE są bezpieczne do użytku w pomieszczeniach.

Możliwość komentowania została wyłączona.