Informacje

Jaką baterię wybrać do wanny – nowoczesna łazienka w naszym domu

Zdecydowanie najbardziej rzucającym się w oczu elementem aranżacji i wyposażenia łazienki jest armatura łazienkowa. Szczególną uwagę zwracamy na baterię wannową. Chcemy, by była piękna, stylowa, a jednocześnie w pełni funkcjonalna i praktyczna. Jaką baterię wybrać do nowoczesnej łazienki?

Bateria wannowa pełna stylu

Bateria wannowa dzisiaj nie jest już jedynie funkcjonalnym dodatkiem, ale jest także dekoracją rzucającą się w oczy. Nic dziwnego- na rynku dostępne są dzisiaj baterie o przeróżnych kształtach, a nawet w różnych kolorach. Baterie różnią się od siebie również sposobem montażu, a każdy z nich ma swoje wady i zalety, które warto poznać przed wyborem.

Baterie łazienkowe – jaki mamy wybór?

Do wyboru mamy baterie wannowe ścienne oraz baterie wannowe stojące. Oba te rozwiązania są nam doskonale znane i oba pasują do zupełnie innych wnętrz. Baterie wannowe ścienne, jak sama nazwa wskazuje, montowane są w ścianie. Nazywa się je również bateriami natynkowymi. Mogą być zastosowane w zdecydowanej większości łazienek, gdyż instalacje wodne umożliwiają bezproblemowe podłączenie takiej baterii. Bateria ścienna jest rozwiązaniem klasycznym i tradycyjnym, dzisiaj jednak występuje w zupełnie nowym stylu. Często wyposażona jest w ceramiczne głowice, zapewniające długotrwałą żywotność.

Druga opcją, jaką mamy do wyboru są baterie wannowe stojące. Wyglądają one obłędnie, ale nie wszędzie instalacja wodna umożliwi ich zastosowanie. Tego rodzaju bateria wannowa to prawdziwie efektowna dekoracja łazienki zarówno w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym. Poszczególne modele różnią się od siebie kształtem, ale także kolorem. Mogą być umieszczane zarówno obok, jak i pośrodku wanny, a w każdej konfiguracji wyglądają niesamowicie.

Baterie wannowe stojące i ścienne

Zarówno baterie wannowe stojące, jak i ścienne są rozwiązaniami wygodnymi i funkcjonalnymi. Baterie wannowe podtynkowe pozwalają na estetyczne wykończenie. Bateria wannowa stojąca natomiast daje niepowtarzalny efekt dekoracyjny i świetnie współgra z klasyczną wanną wolnostojącą. Bateria wannowa ścienna może posiadać głowice ceramiczne, a bardzo popularna jest także bateria termostatyczna.

Jaką baterię wybrać do wanny? Nowoczesna łazienka w Twoim domu

To, jaka bateria wannowa będzie najbardziej odpowiednia do Twojej łazienki jest w dużej mierze zależne od jej metrażu. W niewielkiej łazience, w której zastosowana jest zwykła wanna prostokątna czy narożna, lepiej sprawdzi się bateria wannowa podtynkowa. Baterie wannowe ścienne zajmują niewiele miejsca, a do tego pasują do większości łazienek, podobnie jak ścienna bateria umywalkowa. Baterie stojące natomiast są najlepszym rozwiązaniem do przestronnych łazienek z wolnostojącą wanną.