Informacje

Jakie zalety ma ogrzewanie domu gazem z butli?

Ogrzewanie domu gazem przeważnie kojarzy się z gazem ziemnym, niemniej należy pamiętać, że nie jest to jedyne rozwiązanie w tym zakresie. W wielu przypadkach warto rozważyć ogrzewanie z butli.

Ogrzewanie gazem z butli – dla kogo?

Ogrzewanie gazem z butli doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy w rachubę nie wchodzi podłączenie gospodarstwa domowego do gazociągu. Na przeszkodzie staje przeważnie brak odpowiedniej infrastruktury, która przy ogrzewaniu z butli nie jest potrzebna. Instalację zbiornikową da się zamontować praktycznie wszędzie – jest ona zasilana propanem-butanem lub czystym propanem. Na omawianą opcję coraz częściej decydują się osoby zainteresowane ekologiczną, wygodną i niedrogą metodą ogrzewania domu.

Ogrzewanie gazem z butli – dlaczego warto?

W opinii klientów firmy Amerigas będącej jednym z czołowych dostawców LPG na polskim rynku na ogrzewanie gazowe z butli warto zdecydować się z paru powodów. Przede wszystkim jest to praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które można dostosować do indywidualnych potrzeb. Poza tym LPG jest paliwem bardzo wydajnym – jego kaloryczność w porównaniu np. z wieloma paliwami stałymi jest kilkukrotnie wyższa. Gaz płynny spala się prawie w stu procentach, przy czym nie powstają szkodliwe dla środowiska substancje.

Ogrzewanie gazem z butli – jaki zbiornik jest najlepszy?

Podstawowym elementem instalacji na gaz płynny jest zbiornik. Jego wybór jest uzależniony od kilku istotnych czynników. Kluczowe znaczenie w tym kontekście mają wielkość działki oraz poziom wód gruntowych. Zbiorniki podziemne przeznaczone są głównie na mniejsze posesje zlokalizowane na obszarze charakteryzujących się niskim poziomem wód gruntowych. Ze zbiornikami naziemnymi jest natomiast odwrotnie. Polecane są one właścicielom większych posesji, gdzie poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki, aby pozwolić sobie na montaż zbiornika podziemnego. Decydując się na założenie instalacji zbiornikowej, trzeba koniecznie pamiętać o zachowaniu określonych przepisami odległości od granic działki oraz znajdujących się na terenie posesji budynkach.