Informacje

Kafelki czy panele w kuchni? Jaka podłoga sprawdzi się w kuchni?

Kuchnia jest niezbędnym pomieszczeniem każdego mieszkania. To właśnie w niej są przygotowywane różne posiłki i nie raz często w niej przesiadujemy. Warto więc dobrze ją urządzić, zastanowić się nie tylko nad meblami, ale również podłogą do kuchni. W poniższym artykule podpowiemy, jaka podłoga sprawdzi się w kuchni, oraz podpowiemy czy lepiej postawić na panele czy kafelki.

Jakie kafelki będą odpowiednie do kuchni?

Kuchnię można urządzić na różne sposoby oraz różnymi stylami, stąd wybór odpowiednich kafelków jest nie lada wyzwaniem. Jakie kafelki wybrać do kuchni doradza kafelkowanie-katowice.pl, blog w pełni poświęcony tematyce płytek. Najważniejszym kryterium jest trwałość oraz łatwość do utrzymania w czystości, w kuchni gotujemy, spożywamy posiłki, więc kafelki mogą się tam łatwo ubrudzić. Warto także pamiętać, że nie każda płytka, którą znajdziemy w sklepie budowlanym będzie odpowiednia do kuchni. Bywają takie przypadki, gdzie kafelka pękła pod wpływem jakiegoś nacisku, bądź warunków termicznych, ponieważ podłoże nie było odpowiednio przystosowane do płytki. Jeśli zamierzamy udekorować kuchnię płytkami, dobrzy by było poszukać takiej kafelki, która nada nie tylko estetyczny wizerunek, ale także będzie odporna na różne warunki. Warto też zaznajomić się z tworzywem, z jakiego są wykonane kafelki, aby odpowiednio urządzić nimi kuchnię.

Jakie panele będą odpowiednie do kuchni?

Panele stały się jedną z wielu form dekorowania podłoża konkretnego pomieszczenia. Znalazły także zastosowanie w kuchni, dzięki którym można łatwo i wygodnie poruszać się po pomieszczeniu. Oprócz zastosowania panele nadają także elegancki, klasyczny wygląd – zwłaszcza z wysokim połyskiem. Bardziej byłyby odpowiednie do małych kuchni ze względu na ich unikalne tworzywo. Przy wyborze odpowiednich paneli, warto zwrócić uwagę na rodzaj, z jakiego są wykonane. Ponadto, jeśli chcesz urządzić nimi kuchnie, spraw, aby panele były przede wszystkim ścieralne i odporne na zarysowania. Nie dość, że taki rodzaj paneli nada estetyczny wygląd pomieszczenia, to jeszcze ułatwi sprzątanie bez żadnych szkód. W tym celu należy odpowiednio zadbać o panele używając specjalistycznych środków czyszczących do tego przeznaczone, aby zapobiec szybkiemu niszczeniu paneli podłogowych.

Jaka podłoga sprawdzi się w kuchni?

Zasadniczo wybór leży po stronie osoby, która rozmyśla nad wyborem odpowiedniego podłoża do swojej kuchni. Jednakże kafelki i panele będą miały różne efekty wizualne, a także inne sposoby pielęgnacji. W tym celu warto zapoznać się nie tylko z samym tworzywem paneli i kafelek, ale także nad ceną. Ceny będą się zdecydowanie różnić od siebie, ponieważ rodzaj, z jakiego jest wykonana kafelka, czy panela ma istotny wpływ na wytrzymałość podłoża. Warto dodać, aby podłoże było zróżnicowane od pozostałych pomieszczeń. Jeśli planujesz urządzić swoją kuchnię kafelkami, spraw, aby pozostałe pokoje posiadały inny rodzaj materiału. Dlaczego? Kafelki nadają się też do łazienek, niż do salonów, czy pokoi. W przypadku paneli zastosowanie może być zupełnie przeciwne od płytek, ponieważ panele są odpowiednie właśnie też do salonów niżeli do łazienek.