Meble dla domu

Krzesła kuchenne na miarę każdej przestrzeni

Praktyczne i łatwe do utrzymania w czyszczeniu, wygodne i ciekawie wykończone, przyciągające wzrok i nowoczesne? Krzesła kuchenne są dostępne w wielu różnych wariantach, co – paradoksalnie – wcale nie ułatwia wyboru osobie chcącej dokonać zakupu. Co wziąć pod uwagę, dopasowując krzesło do wnętrza? W jaki sposób urządzenia kuchni wpływa na krzesło? Podpowiadamy.

1. Krzesła kuchenne – parametry są kluczowe

2. Nowoczesne czy klasyczne krzesło kuchenne?

3. Trendy, które warto znać

Jak zasygnalizowaliśmy wcześniej, przeznaczone do kuchni krzesła kuchenne powinny być przede wszystkim dobrane do wnętrza. Tak jest zresztą w przypadku każdej innej przestrzeni. Poniżej podpowiadamy, jakie elementy krzeseł mają szczególne znaczenie.

Krzesła kuchenne – parametry są kluczowe

Niezależnie od tego, czy szukasz krzeseł do kuchni stanowiącej odrębne pomieszczenie czy krzeseł do aneksu kuchennego, warto zwrócić uwagę na ich parametry. To one w najsilniejszym stopniu wpływają na to, czy kuchenne krzesła są wygodne, funkcjonalne i praktyczne. Pod lupę weź kilka najważniejszych aspektów.

  • Wysokość krzesła

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się wysokie krzesła – hokery, które znajdują zastosowanie przede wszystkim przy wyspach i półwyspach kuchennych. Nawet jeśli wybierasz model bardziej klasyczny, zwróć uwagę na proporcje wysokości krzesła do wysokości blatu. Jeśli krzesło będzie zbyt niskie, spożywanie posiłków stanie się utrudnione – może nawet wywołać ból kręgosłupa. Z kolei krzesło zbyt wysokie przełoży się na ograniczenie ruchów czy kolizję podczas siadania i wstawania.

  • Szerokość krzesła

Szerokość krzeseł decyduje o tym, ilu gości zmieści się wzdłuż blatu. Pomiędzy miejscami do siedzenia warto zachować odstępy wpływające na wygodę domowników i gości.

  • Rodzaj oparcia

Wygodne krzesła kuchenne muszą mieć również wygodne oparcie. Jego forma powinna gwarantować komfort – dodatkowo jednak warto zadbać, by nie przytłoczyć wnętrza.

  • Materiał wykonania

Na rynku znajdziemy krzesła pozbawione obicia, na przykład krzesła drewniane czy z tworzyw sztucznych, oraz krzesła pokryte materiałem – tkaniną, skórą naturalną czy ekologiczną. Gama jest bardzo szeroka – w każdym przypadku warto natomiast zwrócić uwagę, by krzesła tapicerowane były łatwe w czyszczeniu.

Nowoczesne czy klasyczne krzesło kuchenne?

Krzesła do kuchni są dostępne w bardzo szerokim asortymencie. Dużą reprezentację znajdują oczywiście krzesła nowoczesne, ale sporo jest także modeli klasycznych. W każdym przypadku warto skupić się na tym, by były to praktyczne krzesła: wygodne, łatwe do utrzymania w czystości, poręczne, niezbyt ciężkie.

Trendy, które warto znać

Mamy dobrą wiadomość: trendy są na tyle zróżnicowane, że każdy znajdzie wśród krzeseł kuchennych coś do swojego wnętrza. Dużą popularnością cieszą się efektowne krzesła do kuchni w klimacie glamour lub futurystyczne wykonane z tworzyw sztucznych, ale nadal na czasie są także proste drewniane krzesła w neutralnych kolorach. Warto więc kierować się przede wszystkim własnymi upodobaniami.