Informacje

Kto musi zapewnić pracownikowi budowlanemu odzież roboczą?

Obecnie pracownicy budowlani są wysoce poszukiwaniu na rynku pracy. Nie da się bowiem ukryć, że nowe inwestycje budowlane powstają w naszym kraju niezwykle szybko. Wykwalifikowani fachowcy są więc niezwykle doceniani. Niemniej jednak zwykle pojawia się kwestia tego, kto musi im zapewnić odzież roboczą. Okazuje się, że pracownicy na budowie są stale narażeni na wiele urazów i kontuzji, wobec tego odzież robocza staje się ich podstawowym elementem wyposażenia. Niemniej jednak kto jest odpowiedzialny za jej zakup i dostarczenie jej pracownikowi?

Kto odpowiada za zakup odzieży roboczej?

Odzież robocza od zawsze była głównym tematem dyskusji zarówno pomiędzy pracownikami jak i pomiędzy pracodawcami. Firmy budowlane doskonale zdają sobie sprawę, że warunki pracy, jakie na budowie panują potrafią być skrajnie niebezpieczne. Okazuje się jednak, że zgodnie z przepisami prawa, to pracodawcy odpowiadają za to, by dostarczyć pracownikom niezbędną odzież ochronną, a także i akcesoria, które są niezbędne do tego, by mogli oni bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Firmy budowlane powinny więc pamiętać o tym, że pracownik ma prawo nawet odmówić wykonywania swoich obowiązków, jeśli nie będzie miał zapewnionych do tego odpowiednich warunków. Odzież ochronna wraz z niezbędnymi akcesoriami zawsze leży więc w gestii pracodawcy.

Słuchawki- niezbędny element wyposażenia pracownika budowlanego

Pracodawcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że praca na budowie wiąże się z różnego rodzaju zagrożeniami. Pierwszym z nich jest ryzyko uszkodzenia słuchu. Nie da się bowiem ukryć, że maszyny budowlane nie należą do tych, które pracują najciszej i nie emitują żadnego hałasu. Wobec tego każdy pracodawca powinien zapewnić swoich pracownikom solidne słuchawki budowlane. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego fachowca, który swoje obowiązki rzetelnie wykonuje na placu budowy. Słuchawki budowlane skutecznie ochronią narząd słuchu i zapewnią pracownikom komfortowe warunki pracy.

Odpowiednia ochrona stóp pracownika budowlanego

Nie da się ukryć, że stopy pracownika budowlanego narażone są na ogromne niebezpieczeństwo. Upadki ciężkich i ostrych przedmiotów na placu budowy są prawdziwą codziennością. Wobec tego buty robocze Strauss powinny zawsze znaleźć się na wyposażeniu pracownika. Są one wyposażone w dodatkowe, stalowe wzmocnienia zarówno na palcach jak i na piętach. W ten sposób chronią stopy pracownika budowlanego przez ewentualnymi urazami i kontuzjami, które mogą powstać w wyniku upadku ciężkiego przedmiotu.