Informacje

Lampy sufitowe LED — w jakich pomieszczeniach się sprawdzą?

Oświetlenie to istotny element każdego wnętrza, który powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. Obecnie inwestorzy najchętniej sięgają po lampy sufitowe LED. Są one energooszczędne, ekologiczne i jednocześnie emitują dużo światła. Doskonale sprawdzają się nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w biurach i budynkach użyteczności publicznej. W jakich pomieszczeniach warto je wykorzystać? Podpowiadamy.

Lampy sufitowe LED w salonie

Obecnie producenci oferują różne modele lamp sufitowych LED. Występują one w wersji przeznaczonej do sufitu podwieszanego, wpuszczanej w sufit, podsufitowej oraz sufitowej. Właściciele mieszkań najczęściej do oświetlenia salonu wybierają te dwie ostatnie wersje. Mogą one stanowić główny element oświetleniowy pokoju, ale i pełnić funkcję dekoracyjną. Dodatkowo obecnie dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej i stylistycznej, dzięki czemu idealnie wpasują się w klimat wnętrz urządzonych w każdym stylu — zarówno rustykalnym, glamour, industrialnym, skandynawskim, jak i nowoczesnym. Dużą popularnością cieszą się lampy sufitowe typu plafon, które są cenione zwłaszcza przez osoby zainteresowane minimalistycznymi rozwiązaniami. Szeroki wybór różnych modeli lamp sufitowych LED znajdziemy na https://abanet.pl/448-lampy-sufitowe-led.

Lampy sufitowe LED w kuchni

Lampy sufitowe LED doskonale sprawdzają się również w kuchni. Aby pomieszczenie to było funkcjonalne, należy w jego aranżacji uwzględnić kilka źródeł światła. Z tego powodu warto pomyśleć o energooszczędnych rozwiązaniach, które pozwolą nam na zmniejszenie rachunków za prąd przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów technicznych.  

W kuchni wykorzystuje się oświetlenie główne — w tej roli świetnie sprawdzi się lampa sufitowa LED. Pomocnicze światła z kolei umieszczane są nad obszarami roboczymi np. blatami, gdzie wykonywane są czynności przygotowawcze lub tam, gdzie nie dociera światło emitowane przez główną lampę. Dodatkowo do dekoracji tego pomieszczenia można wykorzystać kilka kinkietów bocznych lub małych lampek LED.

Do jakiego pomieszczenia warto wybrać lampę sufitową LED?

Lampy sufitowe LED to uniwersalne modele, które doskonale sprawdzają się we wszystkich wnętrzach. Z tego powodu można je wykorzystać również do oświetlenia pokoju dziecięcego, przedpokoju czy łazienki. Zwłaszcza w tym ostatnim pomieszczeniu warto postawić na model typu plafon, który mocno przylega do sufitu, dzięki czemu w razie zabrudzenia można go łatwo oczyścić, a dodatkowo para spowodowana wilgocią w łazience nie osadza się na ozdobnych elementach lampy.