Dom dla rodziny

Przydatne akcesoria basenowe – jak dbać o czystość wody?

Dbaj o czystość wody w basenie – skorzystaj z niezbędnych do tego akcesoriów basenowych! Specjalne akcesoria do basenów nie tylko pomagają dbać o czystość samego zbiornika, ale też chronią i przedłużają jego żywotność. Z kolei akcesoria basenowe w postaci nieszkodliwych dla zdrowia preparatów chemicznych, dbają o krystaliczną czystość wody.

Dbaj o czystość wody w basenie – skorzystaj z niezbędnych do tego akcesoriów basenowych!

Specjalne akcesoria do basenów nie tylko pomagają dbać o czystość samego zbiornika, ale też chronią i przedłużają jego żywotność. Z kolei akcesoria basenowe w postaci nieszkodliwych dla zdrowia preparatów chemicznych, dbają o krystaliczną czystość wody.

Akcesoria do basenów – chemia basenowa czyli mocna odpowiedź na zanieczyszczenia

Najczęstsze rodzaje zanieczyszczeń, z jakimi mamy do czynienia, to:

  • mętnienie wody,powodowane przez wpadające do basenu liście, owady, nawiewaną ziemię i piasek
  • zielony nalot na dnie i ścianach basenu oraz zielonkawe zabarwienie wody jako skutek rozwijających się alg
  • brzydki zapach wody i śliskie osady na dnie basenu jako wynik działania bakterii
  • brunatny lub żółty, a także chropowaty osad na ścianach,to rezultat zbyt wysokiego poziomu pH w wodzie.

Ze wszystkimi, wyżej wymienionymi problemami, świetnie poradzą sobie akcesoria basenowe w postaci dedykowanych różnym rodzajom zanieczyszczeń preparatów chemicznych.

Akcesoria do basenów– solidna pompa filtrująca to gwarancja czystości wody

Za krystaliczną czystość oraz jakość wody w basenie odpowiadają pompy filtrujące, dlatego są to akcesoria basenowe, na których nie warto oszczędzać. Pompy piaskowe mają bardzo wysoką wydajność, a można je dodatkowo wzmocnić specjalnymi kulkami filtracyjnymi. W pompie piaskowej czyszczenie wody odbywa się za pomocą piasku filtracyjnego, który – dzięki wysokiej zawartości kwarcu – bardzo skutecznie oczyszcza wodę. Można też oczywiście wybrać zwykłą pompę filtrującą – jej zaletą jest szybki montaż i prosta obsługa.

Akcesoria do basenów– pływające dozowniki, które bezpiecznie aplikują chemię

Pływające dozowniki chemii to akcesoria basenowe, które pomagają utrzymywać czystą wodę przez długi czas oraz pozwalają regulować chemię do właściwego poziomu. Pokrywa dozownika wyposażona jest w podwójny zamek zabezpieczający przed dziećmi i specjalny uchwyt, dzięki któremu można wrzucać do środka tabletki bez kontaktu ze skórą. Aplikowanie w ten sposób chemii jest całkowicie bezpieczne.

Akcesoria do basenów– zestawy ułatwiające czyszczenie zbiornika

Akcesoria basenowe, które pomagają w pielęgnacji basenu to między innymi siatki do wyławiania nieczystości, skimmery oczyszczające oraz kije teleskopowe. Wszystkie te akcesoria do basenów bardzo ułatwiają pozbywanie się zanieczyszczeń i pozwalają zachować basen w nieskazitelnym stanie.

Akcesoria do basenów– pokrywa jako alternatywa dla braku zadaszenia

Montaż pokryw to nic skomplikowanego, a są to bardzo wytrzymałe akcesoria basenowe, które pomagają dbać o wygląd i estetykę basenu. Pokrywy chronią przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i wody oraz oczywiście przed gromadzeniem się opadających liści i innych nieczystości. Oprócz zwykłych pokryw są też solarne. I chociaż bywają droższe, to docelowo zmniejszają koszty ogrzewania wody, ponieważ ta szybciej się nagrzewa i dłużej utrzymuje ciepło.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą akcesoriów do basenów w naszym sklepie. Znajdziesz tu o wiele więcej produktów w zróżnicowanych cenach.